Zarządzanie jakością systemy i ich certyfikacja

Od chwili kiedy Polska dołączyła do Unii Europejskiej ciągle słyszymy o różnego typu certyfikatach jakości. Przydatny w branży certyfikat pragnie otrzymać każda firma, nieważne czy jest to instytucja publiczna, czy wytwórca konkretnego towaru czy może dostawca usług. Tematyka ta jest trudna, zatem natychmiast rozpoczęły funkcjonowanie firmy wyspecjalizowane w doradzaniu i pomocy w uzyskiwaniu wszelkiego rodzaju certyfikatów.

Firmy przede wszystkim postanowiły wprowadzać wszelkiego rodzaju systemy zarządzania jakością, o których więcej tutaj . Pozwalają one na podwyższenie i utrzymanie standardów działania w firmie. Zwiększają zaufanie klientów i partnerów biznesowych i znacząco wpływają na rentowność przedsiębiorstwa. Z pewnością należy pomyśleć o wprowadzeniu takiego systemu, jeśli myślimy o przynoszącym zyski funkcjonowaniu na europejskim rynku.

trains

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba też zapoznać się z terminami powiązanymi z certyfikatami i właściwym znakowaniem produktów. Nawet jeżeli korzystamy z pomocy firmy doradczej przeczytajmy choć trochę na ten temat.

Warto wiedzieć na przykład, że certyfikat iso 27001 dotyczy bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach. Jeżeli zatrudniamy ludzi, prowadzimy ewidencję kadr – musimy upewnić się, czy nasze metody postępowania są zgodne z normami Unii Europejskiej. Więcej tutaj

Kiedy na przykład posiadamy firmę produkującą różnego rodzaju maszyny, powinniśmy dowiedzieć się, czy dotyczy ich oznakowanie CE. Jest to pewnego rodzaju deklaracja, że produkowany przez nas sprzęt spełnia wymogi bezpieczeństwa respektowane na obszarze Unii Europejskiej.

tuv: zarządzanie ryzykiem

Kolejną sprawą jest badanie jakości produktów spożywczych. To nie jest żadna fanaberia narzucona przez Unię, ale normy dla niektórych produktów mogą być różne od tych funkcjonujących poza krajami Unii Europejskiej. W szczególności twarde obostrzenia nałożone są na produkty przeznaczone dla dzieci.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim wypadku sprawdź inny polecany serwis schody wewnętrzne drewniane, który również zawiera interesujące materiały.

Certyfikaty, które nasza firma ma wzmacniają zaufanie do marki w środowisku klientów i przyszłych partnerów. dobrze jest więc zainteresować się tą sprawą, albo zwrócić o radę do sprawdzonej firmy doradczej. Z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji, wdrożenie systemu zarządzania jakością czy też zarządzanie ryzykiem zwiększy efektywność pracy w naszej firmie a to prawie natychmiast przełoży się na zwiększenie zysków.