Zaaranżuj własny teren pięknie oraz funkcjonalnie, stosując najlepsze kwiaty oraz kamyki

Ogród stanowi uzupełnienie domu i powinien wyglądać tak samo nienagannie i pięknie. Przeważnie to właśnie ogród staje się wizytówką posesji, bowiem jest on wystawiony na spojrzenia postronnych obserwatorów. W dzisiejszych czasach jest tak wiele interesujących produktów aranżacyjnych dla obiektów zielonych, jak także kwiatów, że możliwe jest fantazyjne i kreatywne projektowanie ogrodów. Trzeba to wykorzystać, żeby mieć szansę cieszyć się piękną przestrzenią naokoło domu.

ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Jak planować własny ogród?

Szukając wskazówek, jak zaprojektować teren naokoło domu, należy zadać sobie pytanie, jak chce się spędzać czas w tym miejscu.Uzyskana odpowiedź pomoże nam optymalnie dopasować projekt ogrodu do naszych indywidua http://kohut-kamien.pl/kamien-w-ogrodzie-galeria/ wykazuje tu również wielkość terenów zielonych i to, czy posiadana przestrzeń pozwoli nam na zaprojektowanie grządek oraz wyznaczenie dróżek, czy tylko na posianie pięknego trawnika i posadzenie ozdobnych krzewów. Jeśli do swojej dyspozycji mamy znaczniejszą przestrzeń, możemy stworzyć rzeczywiście piękny ogród, w którym znajdzie się miejsce na niewielką architekturę ogrodową, grządki z kwiatami, dróżki czy świeże, zielone trawniki.

Zamierzasz wytyczyć ścieżki? Zastosuj kamienie do ogrodu

Ciekawym oraz dość praktycznym wyjściem w przypadku ogrodów przydomowych są dróżki. Wąskie chodniczki wyznaczone z użyciem drobniutkich kamieni czy kory, wyglądają bardzo pięknie na tle soczystych, zielonych trawników. Czasami otaczają je znaczniejsze głazy albo bywają one obsadzane kwiatami oraz krzaczkami. (otoczaki – kohut) Takie ścieżki pełnią nie tylko role ozdobne, lecz również posiadają zastosowanie praktyczne, ponieważ dzięki nim można komfortowo przemieszczać się po ogródku bez potrzeby deptania i niszczenia wypielęgnowanych trawników. Główny podjazd do domu i dróżki ogrodowe najlepiej utrzymać w takim samym stylu.

piękne otoczaki w ogrodzie

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystaj też otoczaki

Przy projektowaniu ogrodów z powodzeniem są stosowane także otoczaki. Te wspaniałe kamienie spotyka się w bardzo zróżnicowanej palecie kolorystycznej, przez co można wymyślić bardzo interesujące projekty. Otoczaki są wykorzystywane do wyznaczania ścieżek, podsypywania grządek, stanowią świetne podłoże pod krzaki oraz drzewa, gdyż hamują wzrost chwastów. Wielkie kamienie pięknie prezentują się jako ozdoba trawników, rabatek, ogrodów skalnych oraz uzupełnienie oczek wodnych.