Z jakiego powodu magnez jest tak niezbędny dla zdrowia ludzi?

Magnez to jeden z bardzo ważnych pierwiastków dla życia człowieka – uczestniczy w przybliżeniu 300 procesach biochemicznych naszych ciał. Sama ta ilość może uzmysłowić fakt, jak nieodzownym jest on elementem. Wielu ludzi jednak cierpi z powodu niedoborów magnezu, co w znacznym stopniu odbija się na ich zdrowiu.
Najbardziej niebezpieczny dla ludzkich organizmów jest niedobór chroniczny, który może w znacznym stopniu wpłynąć negatywnie funkcjonowanie naszych ciał.

prawo budowlane

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak konkretnie?
Po pierwsze magnez stabilizuje funkcjonowanie układu nerwowego. Bierze udział w dostarczaniu do niego tlenu, ale też ogranicza nadpobudliwość komórek nerwowych mózgu. Z tego powodu nasze organizmy są zrównoważone. My sami, przyjmując zalecane ilości tego pierwiastka, jesteśmy spokojniejsi, mniej drażliwi i skłonni do depresji, lepiej się skupiamy i myślimy.
magnez
Magnez to jeden z najistotniejszych budulców naszych kości. Jest on zatem bardzo ważny dla dzieci i osób, które martwią się ewentualnością rozwoju osteoporozy. Ten życiodajny pierwiastek jest także bardzo ważny dla układu naczyniowo-sercowego – to on zmniejsza perspektywę chorób serca i pomaga w jego leczeniu. Przeciwdziała obkurczaniu się żył i tętnic, a także powstawaniu skrzeplin, za mała jego ilość wzmaga możliwość nie tylko zawału mięśnia sercowego, ale także niedokrwiennego udaru mózgu.
Magnez wpływa na nasz układ trawienny, wspomaga oddychanie, normalizuje napięcie mięśni, jest ważny dla pracy tarczycy itd. Jego obecność jest nieodzowna dla prawidłowego działania każdego układu w ciele człowieka.oceń naprawa chłodni warszawa naprawa chłodni warszawaDlatego jego przewlekły niedostatek bywa dla nas śmiertelny.
Jak poznać, że powinno się zbadać jego poziom? Podstawowymi oznakami mogą być stałe rozdrażnienie i kiepski humor, skurcze mięśni (typowe jest drganie powieki), problemy ze snem, ciągłe zmęczenie.

Kiedy zaobserwujemy takie symptomy, warto zapytać lekarza o to, jak dalej działać. oczywiście suplementacja jest jednym ze sposobów, ale przeważenie długofalowo efektywna jest zmiana sposobu żywienia i trybu życia.