Z jakich powodów usługi geodezyjne są tak ważne na różnych etapach budowania domu.

Budowa swojego wymarzonego domu najczęściej wiąże się z koniecznością współpracy z różnymi specjalistami. Już na samym początku, podczas wybierania planu niezbędny jest architekt, chyba że ktoś kupi taki, jaki wymagał nie będzie żadnego przerabiania. Niezwykle ważny w czasie całej inwestycji jest również geodeta, przez wiele osób zupełnie niedoceniany z tym, co robi. A w praktyce jego praca niezbędna będzie na wielu etapach budowy, i nie ma możliwości, aby jego usługi pominąć.

geodezja przyrządy

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie że wszystkie prace wpisane być muszą do dziennika budowy, który ma bardzo duże znaczenie przy ostatecznym odbiorze. Pierwsze spotkanie z geodetą będzie miało miejsce przy wykonaniu mapy do celów projektowych. Trzeba na mapie takiej wyznaczyć precyzyjnie granice działki, jej otoczenie i znajdujące się w okolicy obiekty. Po wykonaniu takiej mapy i zaakceptowaniu jej przez odpowiedni urząd przystąpić można do następnego etapu, którym jest określenie miejsca domu na posiadanej działce tak jak to przewiduje projekt – potrzebna mi geodezja w Oleśnicy. Określenie miejsca budynku będzie polegało na tym, że trzeba wstawić w gruncie geodezyjne znaki, wyznaczające główne osie obiektu.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś niezwykle ciekawego, spójrz na ofertę tej firmy, odnajdziesz w tamtym miejscu sporo bardzo niedrogich ofert.

Geodeta Oleśnica powinien przy tym zaznaczyć charakterystyczne punkty domu i punkty wysokościowe. Po wykonaniu tego wszystkiego także należy dokonać wpisów w dzienniku, po czym trzeba zawiadomić kierownika o tym, że szkice powstały.

budowa domu

Autor: VISIONS Service Adventures
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie do swojej pracy przystępuje ekipa budowlana, której zadaniem jest postawienie całego budynku w miejscu które wyznaczy geodeta geodezja poznań i tak jak będzie to na planie. Po skończeniu prac budowlanych znowu niezbędna będzie praca opisywanego specjalisty, bowiem trzeba potwierdzić zgodność postawionego budynku z planami. Jeśli nie będzie pod tym względem żadnych zastrzeżeń, to zrealizowane pomiary trzeba wpisać do rejestru budowy i przystąpić można do odbioru budynku. Jak więc widać odpowiednio przeprowadzona geodezja jest bardzo istotna podczas tego typu inwestycji, a pomoc doświadczonego geodety będzie potrzebna praktycznie przez cały czas budowania – zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.