Wyburzenia i rozbiórki – kiedy powinno się napisać i poprosić o wsparcie firmy wyburzeniowe

Nie istnieje budowla, która jest niezniszczalna. Znakiem do rozpoczęcia stanowczych czynności są momenty, kiedy budowla wykazuje znaczne usterki strukturalne, gdy widać dostrzegalne i mocne szczeliny ścian konstrukcyjnych, a bezpieczeństwo mieszkańców budowli jest już w znacznym stopniu zagrożone.

wyburzanie

Autor: LHOON
Źródło: www.Flickr.com

Branża budowlana bezdyskusyjnie powinna być dobrze przemyślana. Architekci i konstruktorzy projektują budowle tak, by przetrwały one lata. Na nieszczęście w naszym kraju zdarza się, że z powodu chęci zaoszczędzenia, inwestorzy wymuszają użycie materiałów gorszej jakości. Przez to budowle szybciej idą do rozbiórki, niż powinny. Na szczęście nie jest to zbyt popularna reguła, dlatego rzadko się zdarza prowadzić wyburzenia stosunkowo nowych budynków.Firmy wyburzeniowe są bardzo ekspercką grupą w sektorze budowlanym, np. „MEGA-POL”. Pracownicy tychże firm, zwykle pracują ze środkami wybuchowymi, a ich wiedza z zakresu fizyki oraz konstrukcji budynków bywa często lepsza niż znakomitej części architektów oraz konstruktorów. Wyburzenia są w szczególności ryzykowne i trudne w miejscowościach, gdy należy pozbyć się budowli, stojącej w bezpośrednim kontakcie z innymi budowlami (przykładowo stare kamienice stykające się ze sobą ścianami). Naturalnie, nieczęsto dochodzi to całkowitej rozbiórki zwykle zabytkowych budynków. Budynki, w momencie gdy zaczynają być starsze niż 50 lat, machinalnie są brane pod skrzydła lokalnego konserwatora zabytków.

budynek do wyburzenia

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Od tego momentu należy mieć autentycznie dobry motyw do całkowitej rozbiórki. Często jest tak, że właściciel raczej ma obowiązek wesprzeć chwiejną strukturę, niż wyburzyć zrujnowany zabytkowy budynek.Wyburzenia i rozbiórki nie mogą być wykonane przez nikogo innego, jedynie przez firmy wyburzeniowe – źródła. Każdy może mieć wtedy ufność, iż to zadanie zostanie przeprowadzone bez szwanku i dokładnie.

Nie jest to tania usługa, ale od zawsze wiadomo, że wyspecjalizowane firmy mają największe dochody, a i osoby lub firmy zamawiające rozbiórki zwykle nie są biedne.

Burzenie to chyba ulubiona zabawa wszystkich dzieci. Nic niespotykanego, że istnieją osoby, które również w dorosłym życiu lubią to robić. Czasem nawet u naszych pociech możemy przyuważyć naturalny talent do wyburzania, kiedy umieją układać struktury z klocków tak, aby wyjęcie pojedynczego, wybranego elementu powodowało piękne oraz dokładne wyburzenie.