Wybór właściwego krzesła do pracy przy komputerze jest niezbędny, by nie dokuczały nam za jakiś czas bóle pleców

Trudno w dzisiejszym świecie wyobrazić sobie, aby przy biurku można było pracować na beznadziejnym krześle.
Dobre krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, ile mamy lat — ważne, aby przez całe życie troszczyć się o swój kręgosłup. Nasz organizm będzie nam wdzięczny i wtedy ustrzeżemy się przed częstymi wizytami u masażysty lub ortopedy. W dzisiejszych czasach standardem wydają się być już krzesła obrotowe.

Sprawdź bez wahania ten odnośnik – umieszczone tu uwagi spod linku (http://www.roletomat.pl/czesci-zamienne/zwijacz-tasmy-selve) zapewne są dla Ciebie ciekawe – tyczą się analogicznej kwestii.

Muszą one posiadać sylikonowe lub kauczukowe kółka, które nie powinny niszczyć podłóg. To jednakże dopiero początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które warto kupować, z pewnością powinny posiadać wysoki zagłówek, żebyśmy mieli możliwość oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To bardzo ważne, żeby dać karkowi i głowie szansę choćby kilkuminutowego odpoczynku. Możemy wówczas przymknąć oczy oraz zrobić serię ćwiczeń, żeby rozluźnić kark i gałki oczne. Następną istotną kwestią jest obecność podłokietników. To także w znacznej mierze wpływa na nasz kręgosłup — w tym wypadku na odcinek między łopatkami. Nie mniej istotne będzie to, aby dało się regulować kąt nachylenia oparcia i wysokość samego krzesła. Jeżeli okaże się, że po ustawieniu wszystkich parametrów wiszą nam nogi, to będzie trzeba dokupić dodatkowo podnóżek. Na szczęście nie jest to jednak zbyt duży wydatek.

Zdając sobie sprawę z tego, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy zbyt często, to powinniśmy wydać na nie więcej pieniędzy. Inwestycja z pewnością się opłaci. Zauważymy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już dawał o sobie znać.