Wybieramy klimatyzator

klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE

Lato w Polsce, a zwłaszcza dwa środkowe miesiące roku – czerwiec i lipiec, to czas największych upałów.

Temperatury wtedy osiągają aż trzydziestu pięciu stopni Celsjusza, co nie jest sytuacją komfortową dla wszystkich mieszkańców naszego wspaniałego kraju.

Podoba Ci się ten artykuł? To przejdź do oferty wywóz szamba, aby zaznajomić się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Wraz z rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, coraz większa część obywateli decyduje się na podniesienie własnego komfortu życia w lecie, poprzez instalację klimatyzatora w swoim domu czy biurze.

Jakie klimatyzatory wybierają polscy pracodawcy?
Z najnowszych badań trendów konsumenckich wynika, że polscy przedsiębiorcy inwestują w czasie letnim w klimatyzatory przenośne. Tenże wybór jest widocznie podyktowany mobilnością takich urządzeń w porównaniu do klimatyzatorów stacjonarnych, co wpływa na łatwość ich przewozu i ewentualnego ponownego montażu w nowym miejscu prowadzenia pracy. Wymogi właściwego schłodzenia lokalu w którym pracują pracownicy nakłada na pracodawców również kodeks pracy.

W jakie klimatyzatory inwestują klienci indywidualni?
Bogatsi Polacy, mieszkający głównie duże miasta instalują w swoich domach głównie klimatyzatory stacjonarne. Wybór ich jest oczywisty, z powodu na zdecydowanie lepszą wydajność takich klimatyzatorów w zestawieniu z przenośnymi. Dodatkowym ich atutem jest, w przeliczeniu rocznym, mniejsze zużycie prądu i niższą awaryjność, niż tanich klimatyzatorów przenośnych. Często jednocześnie możemy znaleźć oferty sprzedaży nowo wybudowanych mieszkań, gdzie takie klimatyzatory są od razu zainstalowane. Bogatsi kupcy nieruchomości zwracają uwagę na takie niestandardowe wygody.

Wybierz wymarzony klimatyzator dla siebie
Przed wyborem klimatyzatora do swojego mieszkania lub pracy, trzeba przede wszystkim sprawdzić jego tabliczkę znamionową. Tam zawarte są informacje o energii elektrycznej, jaką urządzenie czerpie z sieci. W ten sposób możemy szybko wyliczyć przeciętne zużycie prądu i zdecydować się na kupno klimatyzatora droższego, jednak w perspektywie kilku lat bardziej energooszczędnego. Prym w oszczędzaniu energii wiodą klimatyzatory kasetonowe, budowane w klasie energetycznej A. Ten klimatyzator kasetonowy jest jednocześnie wielozadaniowy, gdyż dzięki technologii inwertera, ma zarówno funkcję ogrzewania i chłodzenia.

W końcowym rachunku, wybór klimatyzatora będzie również zależał od przestrzeni którą pragniemy ochłodzić bądź ogrzać, oraz od budżetu, jakim dysponujemy. Zachęcam niemniej wszystkich do dogłębnego sprawdzenia tematu przed podjęciem decyzji.