Właściwości odbieraków prądu

zdjęcie weselne
Odmienna nazwa odbieraka prądu to pantograf. Ogólniezaakceptowana definicja objaśnia, że odbieraki prądu to składnikimaszynyalbonarzędzia zasilanego z zewnątrz energią elektryczną.

Odbierak prądu integruje się z przewodem jezdnym lub szyną prądową. Mianowicie – narzędzie służy po prostu do odbierania prądu, któryprzeznaczony jest do pracy ogólnej całego urządzenia.
Odbieraki prądu użytkowane są na dachach (megastyro.pl/eps-100-038-dach/podloga.html) lokomotywy elektrycznej, tramwaju czy elektrycznego zespołu trakcyjnego. Wedle innej definicji odbieraki prądu to sprzętysłużące do ruchomego połączenia stykowego sieci trakcyjnej z elektrycznym systemempodstawowym pojazdu trakcyjnego. Co tak naprawdęokreślawyraz ‘trakcja’? Trakcja to rodzaj zasilania pojazdu szynowego. Urządzenia tego typuporuszają się po szynach wykorzystując wewnętrzny układ napędowy. Pojazd kolejowy porusza się na kołach lub poduszce magnetycznej – Elektro-Pol . Dlatego za pojazd kolejowy można uznać zarówno pociąg, jak i tRAMwaj, metro czy kolej przemysłową. W obrębiepojazdów szynowych należywyróżnić pojazdy trakcyjne poruszające się za pomocą własnegoźródła zasilania.
zdjęcie weselne
Autor: JULIAN MASON
Źródło: http://www.flickr.com
możliwości
Autor: Joe Martin
Źródło: http://www.flickr.com
Wyodrębnia się odbieraki górne i odbieraki dolne. Odbieraki górne współdziałają z siecią trakcyjną, tymczasem dolne odpowiednikiściągają energię z tak zwanej trzeciej szyny prądowej, jaka prowadzona jest do nich równolegle.

Żeby pobierakaktywował pojazd trakcyjny, trzeba go wynieść do lokalizacji roboczej. Należywobec tegpdoprowadzić do styku z przewodem jezdnym.

To uzupełniające info (https://www.alluxzabudowy.pl/) na pewno okaże się dla Ciebie wartościowe, ponieważ znajdziesz tam wiadomości analogiczne do tych, które widzisz tutaj.

Najlepsze odbieraki prądu będą działaćefektywnie z użyciem sprężonego powietrza.