Właściwie stworzone miejsce pracy jest bardzo istotne dla naszego kręgosłupa

Wszyscy, którzy siedzą przed laptopem, wiedzą, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się najczęściej z krzesła.
Siedzenie wiele godzin przed komputerem bywa ciężką próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do takiej pozycji.

Zainteresował Cię opublikowany w tym serwisie problem? Jeżeli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz w treści.

Zatem skłonność do prowadzenia siedzącego trybu życia zwykle odbija się na wszystkich negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają mieć kłopoty z kręgosłupem i nawiedzają migreny. Wynika to z tego, że mają nieprzystosowane stanowisko pracy. W pracy z komputerem ważne jest krzesło. Powinno być ono dobrze dobrane do naszego wzrostu. Musi posiadać też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wówczas czasami będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy zrelaksować się naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło musi być również właściwie wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I oczywiście musi posiadać podłokietniki. Bez tego trudno określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Powinno także posiadać dobre kółka. Powinny lekko chodzić. Krzesło nie może topornie odjechać od biurka. Z tego powodu we wszystkich biurach często spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien dosięgać piętami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to trzeba zamówić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez problemów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.