Wielu rodaków marzy o tym, by wybudować swój dom — do tego jednak potrzebny będzie projekt

Robienie projektu własnego domu może być sporą frajdą dla całej rodziny.
Istnieje znaczna grupa Polaków, którzy pragną stworzyć swój dom oraz ogród, aby po prostu móc tam wychowywać dzieci albo by w spokoju żyć sobie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne, jakie są nasze przesłanki, to nasze marzenie jest takie samo — dom. Jeśli pragniemy, żeby spełniał on wszelkie nasze wytyczne, to po prostu nie powinniśmy zgodzić się na jakikolwiek kompromis, a takim byłoby kupowanie gotowego domu w okolicy, gdzie wszystkie budynki prezentują się identycznie. Nawet niezłym rozwiązaniem jest zamówienie gotowego projektu i w razie czego wprowadzanie do niego niewielkich poprawek. Może nam się udać, jeżeli znajdziemy projekt niemal idealny. Jednakże przeglądanie tysięcy projektów pochłonie wiele tygodni. Można też iść do architekta i najnormalniej w świecie zlecić mu projekt. Pewnie pozwoli nam on przejrzeć swe cenne portfolio. Znajdują się tam projekty domów, które zrobił już dla innych klientów. Możliwe, że coś nas zainspiruje i stwierdzimy, że takiego rodzaju rozwiązanie chcemy zrobić również u siebie.

Podczas rozmowy pewnie padnie mnóstwo pytań — czy pragniemy mieć dom (kratki drewniane) parterowy czy z kondygnacją? Czy dom powinien mieć zadaszony taras oraz balkony? Ile chcemy mieć sypialni? I czy kuchnia ma być otwarta na salon? Pytań zapewne będzie znacznie więcej. To jedynie wstępna lista, która da pole do dyskusji oraz efektywnej współpracy. Tworzenie projektu na pewno da nam wiele radości.