Wełna mineralna pomoże Ci zatroszczyć się o najlepsze ocieplenie domu-sprawdź jej zalety

Badania wykazały iż, prawie 40% utraconego w budynku ciepła wydostaje się ponieważ nie zadbaliśmy wcześniej o odpowiednie ocieplenie. A wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, iż niepoprawnie ocieplony budynek to szczuplejszy portfel. Biorąc pod uwagę cały sezon grzewczy, w przypadku domku jednorodzinnego, może to być znaczna kwota absolutnie bezpodstawnie wydanych pieniędzy.

ściany

Autor: Qole Pejorian

Nie zapominajmy,że izolacja muru działa w obydwie strony. To oznacza, że w gorące, letnie dni temperatura panująca na zewnątrz nie ogrzewa powietrza wewnątrz naszego mieszkania. To daje nam duży komfort, więc jak możemy się o tym przekonać, ocieplanie ścian naszego domu ma bardzo duże znaczenie dla finansów, oraz naszego lepszego samopoczucia. Tyczy się to zarówno budynków już istniejących, gdzie wełna mineralna z powodzeniem jest stosowana, jak też domów, które dopiero powstają.

Wełna mineralna, inaczej mówiąc wełna kamienna jest najpopularniejszym materiałem izolacyjnym stosowanym w Polsce. Główną jej zaletą jest oczywiście to, iż ma ona bardzo niewysoki współczynnik przewodności cieplnej. Na skutek tego pomieszczenia, w których ściany (warto sprawdzić tynk dekoracyjny wewnętrzny dekorianhome) pokryte są takim materiałem, po prostu go nie tracą. Poza tym znakomicie sprawdza się w budynkach szczególnie zagrożonych możliwością wystąpienia pożaru, czy też bardzo wysokich temperatur gdyż wełna mineralna (zobacz tu) jest niepalna. O wysokiej ognioodporności wyrobów z wełny mineralnej nie powinni zapominać projektanci budynków użyteczności publicznej, zwłaszcza gdy znajdzie się w nich znaczne skupisko osób.Zważywszy na dużą izolacyjność akustyczną, wełna wyśmienicie nadaje się także do wykorzystania w miejscach o dużym natężeniu hałasu.

Tłumi głosy z zewnątrz oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu i wibracjom powodowanym przez tramwaje, pociągi czy metro. Wełnę mineralną używamy również przy dekoracyjnych podwieszanych sufitach. Pełnią wówczas funkcję pochłaniacza dźwięków i są umieszczane w pustej przestrzeni miedzy stropem a elementami osłonowymi. Dalszą wartością owego tworzywa jest to, iż nie odkształca się ze względu na wysokie temperatury. Bądźmy więc pewni, że wykorzystanie tego surowca da nam pewność i zadowolenie na długi czas.