Warto kupić wentylator łazienkowy, aby nie dopuścić do pojawienia się pleśni w łazience

W naszym domu każde pomieszczenie pełni bardzo ważną rolę i w związku z tym powinno być należycie urządzone. Dotyczy to również łazienki, która z reguły nie jest łatwa do zaaranżowania, jako że odznacza się nierzadko małą powierzchnią użytkową. Tymczasem musi być jednocześnie niezwykle funkcjonalna – z jednej strony ma być miejscem komfortowym i ładnie wyglądającym, a z drugiej pozwalać na realizowanie codziennych czynności porządkowych jak mycie, pranie, suszenie. Co więc brać pod uwagę w czasie urządzania łazienek uwzględniając istniejące w niej warunki?

wentylator
Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Aranżując to pomieszczenie należy w pierwszej kolejności uwzględniać wilgotność. W łazience na ogół panuje bardzo duża wilgoć. Jest to związane z codziennym prysznicem, czy też praniem ubrań. Jeżeli pozwala na to miejsce, także suszy się tu rzeczy. Dlatego niezwykle istotne jest wyposażenie jej w wentylator łazienkowy (tutaj), by nie dopuścić do pojawienia się pleśni. Pochłania on nie tylko parę wodną, ale także nieprzyjemny zapach. Wentylator taki możemy zamontować przy suficie, na ścianie, a także nad kabiną prysznicową. Zależnie od ulokowania wybieramy adekwatny model pod względem design. Jednakże najważniejszą rolę w tej sytuacji odgrywa wydajność sprzętu oraz jego głośność. Ma on pracować bardzo cicho, a jego wydajność powinna być kilka razy większa niż pojemność łazienki. Ważna jest również częstotliwość pracy wentylatora – najskuteczniej funkcjonują te, które stale pracują i na bieżąco wymieniają powietrze w łazience.
Rzecz jasna do łazienki, w której panuje duża wilgotność nie potrzebny jest nawilżacz ((poznaj szczegóły)) powietrza, który przyda się w innych pomieszczeniach, w szczególności, gdy są klimatyzowane i mocno ogrzewane- https://www.klimatop.pl/nawilzacze-powietrza,111.html. Wentylator jest natomiast konieczny. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest wykorzystanie w pomieszczeniu urządzeń spalających gaz (przejdź do oferty) z otwartym paleniskiem (dotyczy to na przykład podgrzewaczy wody). Jeśli nie istnieją przeciwwskazania do zamontowania wentylatora, warto pomyśleć także o innych rozwiązaniach, które zwiększą przewiew i cyrkulację powietrza w łazience. Jednym z nich jest wykorzystanie drzwi mających w dolnej części otwory, którymi powietrze może bez problemów przepływać.