W naszym kraju istnieje masę domów, które posiadają płaskie dachy – je także należy w profesjonalny sposób ocieplać

Mimo iż każdy człowiek mógłby pomyśleć, że prosty dach jest wszakże… (jak sama nazwa wskazuje) prosty, to jednak nie będzie to prawda. Przecież każdy dach musi mieć choćby niewielki spadek, aby miała możliwość z niego spadać deszczówka.

stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
cena

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W czasach PRL-u, ale także i w obecnych czasach stawia się mnóstwo budynków z prostymi dachami. Można rzec, że moda wraca co kilkadziesiąt lat. Rzecz jasna, żyjemy w takim klimacie, że dachy należy ocieplać. W innym przypadku byłoby tak, że zbyt dużo płacilibyśmy za ogrzewanie, a w środku wciąż byłoby stosunkowo zimno. Dachy płaskie możemy wyłożyć papą oraz ocieplić styropianem. Jak już wspomniano wyżej, mimo pozornego bycia płaskim, żaden dach nie powinien taki być. Aby otrzymać choć minimalny kąt nachylenia wycina pillow plate się z płyt styropianowych kliny.

Jeśli pragniesz odnaleźć kolejne artykuły wiążące się z omawianym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie publikującym pokrewne materiały.

Wykorzystuje się w tym wypadku specjalne maszyny. Rzecz jasna, cięcie ukośne jesteśmy w stanie wykonać osobiście i pod wybranym przez nam kątem. Kliny styropianowe głównie stosuje się w narożach budynków czy przy kominach przed położeniem papy. Celem jest oczywiście zapobieganie załamania się papy, ale też właściwe profilowanie dachu. Kliny muszą być ładnie zamaskowane. Trzeba pamiętać o tym, żeby nabyć kliny tylko od dobrych producentów, którzy mogą przedstawić atesty jakości. To niebywale istotne.

Nikt przecież nie myśli o wymianie dachu w perspektywie kilku lat. Każdy chce, żeby dach spełniał swą funkcję bez zarzutów przez przynajmniej 50 albo nawet 100 lat. Dlatego tak ważna jest jakość materiałów oraz profesjonalne wykonanie.