W naszej ojczyźnie mamy stosunkowo długi sezon zimowy, kiedy jesteśmy zobligowani odśnieżać posesje

Wszyscy właściciele domów jednorodzinnych są świadomi tego, czym jest odśnieżanie działki i chodnika po opadach śniegu. Niekiedy to niekończąca się historia.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która jest zatrudniona przez spółdzielnię. Jeżeli posiadamy domek wolnostojący, to sytuacja wygląda już zgoła inaczej. Należy nie tylko odśnieżać swoją działkę, czyli ścieżkę do bramki czy domku gospodarczego, ale również chodnik przed posesją. Nasze prawo w tej sprawie jest śmieszne, ponieważ chodnik nie jest naszą własnością, ale musimy go odśnieżać.

Zapraszamy na kolejne informacje z www, jeżeli te, które przedstawiliśmy tu, Cię do siebie przekonały. W kolejnym wpisie przygotowaliśmy dla Ciebie więcej szczegółów.

Do odśnieżania niezbędna będzie nam oczywiście szufla. Dawniej były one dosyć proste — szeroka łopata z kijem. Dzisiaj szufle są coraz bardziej zaawansowane. Projektowane są tak, aby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać tyle wysiłku. Dzięki temu nie będą bolały nas ramiona i kręgosłup. Ergonomiczna szufla ma specjalnie wyprofilowane rączki oraz kije. Można w zestawie mieć na przykład dwie różne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wtedy szybsza oraz efektywniejsza. Jeśli nie chcemy raczej angażować zbyt pracy mięśni barków w odśnieżanie, to można kupić szuflę z zamontowanymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Można na tego rodzaju szufli pracować choćby i we dwie osoby, gdyż jest ona stosunkowo szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, w ogóle nie musimy brać starych modeli. Wybierzmy coś nowatorskiego, co odciąży nasze plecy.