W jakiej sytuacji może się przydać takie urządzenie jak domowy osuszacz powietrza?

Podczas sezonu grzewczego wiele mówi się o suchym powietrzu i jego nawilżaniu za pomocą różnych sprzętów. Jednak zdarzają się tego typu sytuacje, gdy powietrze w danym pomieszczeniu, w którym spędzamy czas, jest zbyt wilgotne oraz należy się zmierzyć z jego osuszaniem.
W takiej sytuacji właściwe rozwiązanie jest za kosztowne albo nawet nieosiągalne, znaczy to bowiem poważne roboty konstrukcyjne.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Zbyt dużej ilości zawilgocenia można by się jednak pozbyć za pośrednictwem osuszacza powietrza. Jest to narzędzie zasilane prądem elektrycznym, które może wychwycić oraz wyeliminować wodę istniejącą w powietrzu. Powietrze jest zasysane do osuszacza przez będący w nim wiatrak. W tego typu sposób wilgotne powietrze jest zamieniane w ciecz oraz odprowadzane do zbiornika albo do kanalizacji. Dla przykładu osuszacze domowe posiadają wydajność od 5 do 40 lITrów na dobę. Obudowy takich urządzeń są wykonane najczęściej z tworzyw sztucznych.

Ten serwis internetowy drzwi aluminiowe wrocław ma ciekawe dane na omawiany wątek, więc, jeśli ta tematyka Cię intryguje, to zobacz to obowiązkowo.

Jeśli chciałbyś zdecydować się na zakup tego typu osuszacza, zwracaj uwagę przede wszystkim na hałas, który takie urządzenie generuje oraz na zasięg działania.

Jeśli masz kłopot z przykładowo wilgotną piwnicą, lepiej byłoby korzystać z profesjonalnego osuszacza. W domu o powierzchni ok. 50 mkw. warto się zastanowić nad trochę mocniejszym urządzeniem, a w domach dobrze byłoby postawić na dwa mniejsze urządzenia. Przepływ powietrza to kolejna funkcja, na którą trzeba zwracać uwagę w czasie kupna. Jeśli szukasz osuszacza do zwykłej i małej powierzchni, wystarczy wyłącznie przepływ powietrza na najniższym poziomie. Jednak jeśli miejsce jest stosunkowo duże, ma w większym stopniu skomplikowany rozkład, to powietrze wymaga większego ruchu.

Niezbędny jest wtedy osuszacz domowy o bardziej znaczącym przepływie powietrza. Osuszacze często mają także dodatkowe opcje, tego typu dla przykład jak pompa wody, grzałka, lampa UV czy kółka do swobodnego przemieszczania lub filtr powietrza, czy filtr węglowy.