W jaki sposób wybrać dach, aby nie zniszczył naszego budżetu i co zrobić, żeby ciepło nie uciekało przez poddasze?

Kiedy wybieramy gotowy projekt budynku, musimy zwrócić uwagę na zaplanowane przez architekta pokrycie oraz rodzaj dachu i jego kształt. Taki dach musi nam się podobać nie tylko pod względem estetycznym, ale powinien również odpowiadać wymogom lokalizacji działki.
Kiedy przeglądamy katalogi z gotowymi planami domów niezwykle rzadko przyglądamy się na pokrycie dachowe, które było zaplanowane przez architekta.

grzejnik

Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com
Najkorzystniej zdecydować się na surowiec odporny, który jest wytrzymały na działanie czynników atmosferycznych. Surowiec powinien być także mrozoodporny oraz długowieczny. Tego typu dachy mogłyby być pokryte dachówką ceramiczną. To właśnie od pokryciowego surowca i w odpowiedni sposób zastosowanej izolacji będzie zależeć temperatura na poddaszu. Jeżeli nie chcielibyśmy, aby w lato było na strychu upalnie a w zimie chcielibyśmy, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz, musimy wybrać surowiec, który jest relatywnie ciężki oraz nie pozwala na proste przenikanie chłodnego i ciepłego powietrza.

Nie uważasz, że to jest bardzo dobry moment, żeby uzyskać całkowitą gwarancję, że opublikowane informacje są prawdziwe? Jeśli tak, to ten zweryfikuj serwis (https://www.stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-na-podjazd-gresowe-zewnetrzne) tu.

To zadanie dobrze wykona ceramika połączona z ociepleniem z mineralnej wełny, która ma właściwą grubość. W ten sposób zapewniona termoizolacja idzie w parze z izolacją dźwiękową, która jest niezwykle ważna dla komfortu całego mieszkania.

Kiedy przedsiębiorca podejmie już decyzję o typie pokrycia dachowego, w takiej sytuacji powinien pod tym kontem przyjrzeć się również projektom gotowym. Większość z tych projektów z góry określa rodzaj materiału zastosowanego na dach, gdyż posiada to bardzo znaczny wpływ na techniczne rozwiązania. Te techniczne rozwiązania to może być przekrój krokwi oraz innych elementów więźby.

Niektóre rodzaje połaci dachowych ograniczają niezwykle wybór pokrycia. Zwłaszcza wymagający jest tutaj dach płaski. Projekt zawiera takie wskazówki, które obowiązują następnie tak inwestora jak i dekarzy.