W jaki sposób ubiegać się o kredyt na mieszkanie?

Każdy ma marzenia o własnym kącie, najlepiej o mieszkaniu, które będzie mógł zaaranżować i wyposażyć tak, jak zawsze chciał. Wynajmowanie lokum bowiem jest powiązane z koniecznością zaakceptowania warunków, jakie w nim panują, a pomieszkując u rodziców również nie mamy za wielkich możliwości, zwłaszcza gdy do naszej dyspozycji jest tylko jeden pokój. Dopiero swoje mieszkanie daje nam szersze spektrum działania, ale należy je najpierw zakupić. Zebranie gotówki zajmuje lata, toteż najlepszą pomocą są kredyty na mieszkanie.

W jaki sposób się o nie starać, by już niebawem zamieszkać u siebie?

Zakup mieszkania od dewelopera

Źródło: http://www.marigoldgarden.pl/

Pierwszym krokiem jest naturalnie poszukanie mieszkania, jakie będzie nam się podobać, a później – odpowiedniej propozycji kredytu.

Zaciekawił Cię taki nietuzinkowy post? Jeśli tak, oprócz tego zajrzyj koniecznie na tekst, który został zamieszczony w tym miejscu – on również wzbudzi twoją ciekawość!

Na rynku działa tak dużo instytucji finansowych, iż z pewnością trafimy na taką, która zaproponuje nam należyte warunki. Wystarczy mieć trochę czasu i zacząć poszukiwania, by nie odkładać tego w czasie. Czytaj też .

Po wyborze konkretnego banku, musimy iść do niego wraz z przedwstępną umową na mieszkanie, aby złożyć właściwy wniosek. Warto też wcześniej załatwić wszystkie niezbędne dokumenty, dzięki temu przyspieszymy wszystkie działania, zwłaszcza, że na decyzję kredytową również czeka się kilka tygodni. Jakie dokumenty wobec tego będą wymagane? Z pewnością zaświadczenie o posiadanym zatrudnieniu i osiąganych wynagrodzeniach, ostatnie deklaracje PIT i wyciągi z banku, jak również dokumenty tożsamości. Jeżeli staramy się o mieszkanie z programu MDM, trzeba też zabrać skrócony odpis aktu małżeństwa.

Zawsze można donieść dokumenty, których nie uda nam się przekazać za pierwszym razem, ale lepiej jest to zrobić od ręki.

Jeżeli po przeanalizowaniu publikowanego tekstu będziesz chciał zgłębić informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (https://www.aner.com.pl/) bardzo Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Gdy dostaniemy pozytywną decyzję, a tym samym pobierzemy kredyt, musimy już tylko iść do notariusza, aby podpisać ostateczną umowę o zakupie mieszkania. Chociaż ubieganie się o kredyt mieszkaniowy nie jest tym samym co pożyczka od ręki na urlop, to z tym wyzwaniem także niewątpliwie sobie damy radę.

Będąc zorientowanym, czego się spodziewać, łatwiej nam będzie zrealizować wszystkie formalności i już niedługo będziemy mieszkać w swoim gniazdku. Pamiętajmy o rzetelnym przeanalizowaniu warunków umowy i skrupulatnie rozważmy, na jakie raty miesięczne możemy sobie pozwolić, a wszystko pójdzie wedle naszych zamiarów.