W jaki sposób kupić domek na rynku wtórnym, ażeby remont nie okazał się utrapieniem?

Zakup domku na wtórnym rynku to za każdym razem duża tajemnica. Nawet jeżeli oferta jest niczym z marzeń, to może się okazać, że remont domku będzie strapieniem i pochłonie gigantyczne środki.
Stąd nim parafujesz umowę, musisz skontrolować stan techniczny domku.

Radzimy, na co warto zwracać atencję oglądając różne domy na sprzedaż.

Zaciekawił Cię ten wpis? Więc wejdź w link do serwisu kabiny prysznicowe łódź i ciesz się następnymi tekstami. W razie jakiś wątpliwości – pisz do nas.

Co skontrolować? Od czego rozpocząć? Odpowiedzialność jest ogromna. Jeśli zdecydujemy się zakupić domek, w jakim później obnażą się zakamuflowane wady bądź nie zauważymy ich na czas, czekają nas ogromne wydatki. Prosimy właściciela budynku, by pokazał nam projekt domu. Na jego podstawie możemy poznać, jakie wykorzystano konstrukcyjne rozwiązania (jeżeli idzie o fundamenty, mury, sklepienia) oraz półprodukty. W nowszych budynkach nie powinno być ambarasu ze znalezieniem planu, gorzej może być ze starszymi domami. Z drugiej zaś strony, specyfikacja nie świadczy o tym, że obiekt był zrealizowany ściśle podług planu! Traktujemy plan wyłącznie jako pomoc w ocenie stanu technicznego domku.

łazienka

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków

Sprawdźmy, czy konstrukcja jest w godziwym stanie. Wypatrujemy pęknięć. Takowe punkty sygnalizują, że coś złego dzieje się ze ścianą. Co jest przyczyną pęknięcia murów zewnętrznych? Przyczyny mogą być przeróżne. Mogło dojść do niego przykładowo na skutek niemiarowego osadzania się domu bądź uszkodzenia fundamentu. Dokładnie oglądamy też wnętrze budynku. Główne niebezpieczeństwo dla domków to wilgotność oraz grzyby.

W którym miejscu wypatrujemy? W piwnicy. Tam bez trudu możesz dojrzeć najczęstsze oznaki – zwilgotniałą posadzkę, łuszczącą się farbę na ścianach i wyczuć charakterystyczny stęchły zapach.