W jaki sposób funkcjonuje budowlany osuszacz kondensacyjny?

Nie jest to ważne, czy aktualnie wznosisz własny dom, czy może pracujesz przy wylewaniu fundamentu. Tak czy inaczej spotkasz w pewnym momencie w czasie przeprowadzania tych prac wymóg wykorzystania pewnego budowlanego urządzenia.

skrzynia

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Chodzi tu o osuszacz budowlany, który pomoże pozbyć się niechcianej wilgoci oraz także usprawni w taki sposób pełny proces konstrukcji budynku. Warto wiedzieć, że w sprzedaży jest dostępnych dużo rozwiązań, które mają za zadnie ułatwienie nam wykonywanie czynności i usunięcie wilgotności. W poniższym artykule przyjrzyjmy się nieco dokładniej różnym urządzeniom, które są stosowane do tego zadania na placach budów. Istnieje przykładowo osuszacz budowlany kondensacyjny lub absorpcyjny. Są to dwa podstawowe rozwiązania, które są wykorzystywane w urządzeniach wykorzystywanych do osuszania budowli i budynków.

Znajdziesz tutaj bez dwóch zdań szerokie opracowanie (https://eshop.pronar.com.pl/wozek-narzedziowy-gedore-2) tego tematu, więc trzeba je szczegółowo przeczytać. Dowiesz się wtedy sporo interesujących informacji.

Przykładowo osuszacz kondensacyjny może swą budową przypominać nieco klimatyzację, zaś jego sposób funkcjonowania opiera się na stopniowym skraplaniu wody występującej na chłodnych powierzchniach. Tego typu narzędzie składa się ze sprężarki, zatem kompresora, dwóch płaszczyzn wymieniających ciepło (z których jedna chłodzi, z kolei druga podgrzewa) i z radiatora.

Swego typu system ochładzania posiada obudowę hermetyczną, przez co wyłącznie to o czym trzeba mając tego typu osuszacz wiedzieć w trakcie jego eksploatacji, to cykliczne czyszczenie filtra powietrza. Najistotniejszą mocną stroną tego rodzaju osuszacza jest bardzo wysoka efektywność przy relatywnie niewielkim przedziale temperatur i wilgotności.

Osuszacze kondensacyjne sprawdzą się znakomicie w każdym miejscu tam, gdzie mamy do czynienia z relatywnie dużą wilgotnością powietrza, czyli > 70-80% i przy temperaturach ok. 30 stopni Celsjusza. Niższe zawilgocenie i mniejsze ciepło automatycznie obniżają niestety efektywność tego typu osuszacza.