Urządzenia niezbędne w każdym domu

Bardzo trudno pomyśleć sobie życie bez bieżącej wody albo ogrzewania. Przyzwyczailiśmy się do tych wygód. Dostarczenie ich nam wymaga jednak pewnych działań.

ciepłomierze

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Współczesny świat jest w wielkim stopniu poddany informatyzacji. Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa mają swoje prywatne bazy danych, ciągle uzupełniane o nowe informacje.

Czekasz na kolejny post? Śpieszę poinformować Cię, że kolejna strona (http://lazdowski.com/rolety/) jest już gotowa. Zatem zachęcam do zaglądnięcia.

Możemy kontaktować się bez ruszania się z kanapy, posyłać wszelakie dane na ogromne odległości oraz pobierać te dane za pomocą specjalnych urządzeń. Z tych zdobyczy techniki korzystają najczęściej przedsiębiorstwa świadczące świadczenia w zakresie wynajmu mieszkań, jak przykładowo spółdzielnie mieszkaniowe. Idealnym przykładem urządzonek, jakie zdalnie przekazują konkretne informacje są ciepłomierze. Co to jest? Ma je w mieszkaniu każda osoba mająca sieciowe ogrzewanie. To niewielkie wykończone plastikiem specjalne czujniki, jakie zapisują ilość używanego przez nas ciepła, dzięki czemu spółdzielnia wie, jak ustalić nasz czynsz. Nie mamy żadnej sposobności, aby wpływać na osiągany rezultat – pomimo że ciepłomierze zlokalizowane są w naszych domach stanowią własność spółdzielni (przeczytaj szczegóły). Co ciekawe – nikt nie przychodzi, by odczytać pojawiające się ciepłomierzu cyfry – pomiar dokonywany jest zdalnie. Starczy, iż osoba posiadająca specjalistyczny czujnik podejdzie w rejon, w jakim zlokalizowane jest to urządzenie, a samo przekaże ono odczyt. To niezwykle wygodne urządzenie ogromnie ułatwia pracę zarządców, umożliwia im błyskawiczne przeprowadzenie odczytów.

Nieco inaczej mają się sprawy jeśli rozchodzi się o wodomierze – BMETERS Polska Sp. z o.o.. One także instalowane są w każdym mieszkaniu na rurach które doprowadzają wodę. Jednak w tym wypadku prowadzenie odczytów odbywa się trochę inaczej – pracownik zarządcy musi samodzielnie wejść do każdego mieszkania oraz spisywać wyświetlone na nim cyfry. Takie działanie zajmuje czasu. Jednak do tej pory nie wymyślono nic bardziej praktycznego. Wodomierze należy właściwie legalizować i, co niezwykle ważne, nie wolno ich w żadnym wypadku zdejmować, bo związane to jest z wieloma konsekwencjami. Jeżeli chcemy przeprowadzić remont i wodomierz nam w tym przeszkadza, trzeba zgłosić do zarządcy oraz prosić o jego zdjęcie na okres remontu.