Tynki w XXI wieku przestają być jedynym wariantem przy zamawianiu elewacji budynku

Przez wiele lat ocieplony i otynkowany dom był synonimem bogactwa. Dziś spektrum wyboru tworzywa diametralnie się powiększyło.
Współcześnie można wybierać przeróżne metody wykończenia domu od zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który do tej pory był często jedyną możliwością, rozwija się oraz ma kilka podkategorii. Może być na przykład silikonowy czy silikatowe. Pierwszy jest zalecany dla budynków, które mogą się prędko brudzić (choćby te przy ruchliwych drogach), gdyż dzięki właściwościom hybrydowym nie wchłania wody i wówczas utrudnia przyklejanie się pyłu. Te drugie z kolei bywają odporne na grzyby i pleśń. Warto także zastanowić się ile warstw tynku nałożyć.

Jeśli problematyka, która została analizowana w tym wpisie jest godna Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (tarasfactory.pl/oferta/elewacje/).

Są przecież tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W naszej szerokości geograficznej o wiele częściej nakładane bywają tynki o kilku warstwach. Jednak tego typu elewacje nie są naszą jedyną możliwością. Coraz częściej można także wyłożyć zewnętrzne Mury cegłą dekoracyjną, kamieniem i drewnem. Istnieją również odpowiednio produkowane płytki elewacyjne, które nie pękają i rewelacyjnie znoszą wszelkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki takie nazywane są klinkierem. Trzeba zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać. To, który materiał kupimy, w znacznej mierze zależy od naszego gustu.

Dziś bowiem wszystkie te metody zdają egzamin nawet w trudnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej eleganckich oraz także najdroższych sposobów wykończenia budynku. Trzeba zatem przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.