Trzeba poznać podział kruszywa do betonu

Powinniśmy powiedzieć, że kruszywa do betonu posiadają różne rozmiary

Kiedy chociaż troszeczkę zainteresujemy się budową, jak i wszystkimi produktami, które są w niej używane, to z pewnością dotarliśmy już do tego, że przeróżne są kruszywa do betonu.

kruszywa drogowe

Autor: Peter Craven
Źródło: http://www.flickr.com
Różnią się one pochodzeniem, wielkością, a również składem mineralogicznym. Zazwyczaj są to kruszywa naturalne takie jak piasek czy żwir, które poddawane są wyłącznie obróbce mechanicznej. Od czasu do czasu wykorzystuje się również z kruszyw stworzonych w wyniku przeróżnego typu obróbek termicznych albo poprzez inną obróbkę, co określa się kruszywem pochodzenia sztucznego. To jakie kruszywo (wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/kruszywo-wapienne/) zostanie zastosowane na danej budowie zależy od tego, do czego naprawdę pragniemy go używać i na ile wytrzymała ma być dana budowla.

Czasem stosowane są odpady budowlane

Czasami przy tworzeniu takiego kruszywa używane są wcześniejsze odpady budowlane, które już się do niczego nie przydadzą, dlatego są oddawana obróbce oraz ponownie używane. Nie mniej bez względu na to, skąd pochodzi dane kruszywo i do jakiej grupy zalicza się, niesamowicie często dużą rolę odgrywa jego ścieralność.

Im będzie ono mocniej wytrzymałe na ścieranie się, szczególnie w przygotowanym już betonie, tym bardziej mamy szansę być spokojni o wytrzymałość konkretnej budowli, co jest zwłaszcza ważne przy stawianiu mostów czy mieszkań, które naprawdę powinny dużo wytrzymać. Na pewno należy tutaj wiedzieć, że są odpowiednie tabelki, które prezentują nam ścieralność takiego kruszywa, a przez które dokładnie możemy powiedzieć co naprawdę musimy mieć (kliknij w dobrą ofertę sjenit).

Tu niczego nie możemy zlekceważyć

Rodzaj kruszywa, które będzie zastosowane przy produkcji betonu ma szansę mieć ogromny wpływ na wytrzymałość gotowej już budowli, dlatego osoby, które trudnią się sprawami budowlanymi muszą się na tym jak najlepiej znać, tak by wiedzieć, co będzie najlepsze w danej budowie. Niczego nie można tu pominąć, bo w ten sposób możemy doprowadzić niezamierzenie do jakiegoś wypadku, w którym życie stracą ludzie.