Ten, kto nabywa nowe mieszkanie ma możliwość zadecydować, gdzie zechce rozlokować ścianki działowe

W przeszłości ściany w kamienicach bywały bardzo gruby. W obecnych czasach na szczęście buduje się je dosyć prędko.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych budynkach usunięcie jakiejkolwiek ściany może być zbyt skomplikowane, gdyż groziłoby to zawaleniem się stropu. Powinniśmy mieć na uwadze to, że w wiekowych kamienicach nie narusza się zbytnio konstrukcji budynku. Teraz jednak buduje się osiedla przy pomocy innych standardów. Nie ściany trzymają na sobie ciężar budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które najczęściej są ogromnymi słupami. Zazwyczaj nie dostrzeżemy ich w swym mieszkaniu, ponieważ są elementem ścian między apartamentami. To niezwykle dobry trik, ponieważ wtedy w środku swego mieszkania można układ ścian dowolnie modyfikować. Z reguły mamy mamy zaznaczone miejsce na wyłącznie kuchnię oraz łazienkę. Z pozostałymi pokojami możemy popuścić wodzę fantazji. Jeżeli mamy brzdące, to na pewno zechcemy zapewnić im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały swych pokoi. Możemy również wydzielić odrobinę miejsca na gabinet. Każda ściana może być wykonana na przykład z regipsu. Takiego rodzaju materiał bywa dość tani oraz po prostu prędko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że zbytnio przepuszcza dźwięki. Jeżeli zatem chcemy zachować prywatność, to należy postawić na budowę ścian wewnętrznych z innych materiałów.

Świetnym pomysłem jest tradycyjna cegła. Prawda, postawienie takiej ściany będzie bardziej kosztowne oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej z pewnością bardzo zadowoleni.

Jeśli podoba Ci się prezentowany tekst, to na pewno zaciekawią Cię także przydatne materiały (https://sklep.cristalstone.pl/), które znajdziesz tutaj – one pochłoną Cię całkowicie.

Będzie pewnie stała dość długi czas.