Techniki zastosowań kruszyw budowlanych w przemyśle

Pomimo coraz prężniejszego rozwoju technologii budowlanych oraz produkcyjnych nadal warte uwagi są te rozwiązania, które bazują na materiałach naturalnych i których historia ma wiele lat. Niejednokrotnie okazuje się nawet, że to właśnie rozwiązania tradycyjne, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niedzisiejsze, mają istotne zalety (którymi górują nad nowoczesnymi rozwiązaniami), ja np. niskie koszty zużycia bądź prostota budowy, która nie wymaga stosowania kosztownych podzespołów i eliminuje nieuchronność korzystania ze wsparcia wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Jak się okazuje, jednym z materiałów, który wciąż ma przed sobą świetną przyszłość, jest żwir w różnych odmianach. Spróbujemy się zatem przyjrzeć, jak aktualnie wykorzystuje się to kruszywo.

żwir w ogrodzie

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystywany jest m.in.

Wiedz, że możesz znaleźć informacje na omawiany wątek, więc kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm) wiadomości, które będą Ci niezbędne.

do wyrobu szkła, a w budownictwie jako składnik betonu, zapraw murarskich, tynków. Piasek suszony produkowany jest na fundamencie piasku rzecznego. Piasek suszony użytkowany jest do piaskowania metalu, betonu oraz z przeznaczeniem do zapraw budowlanych. wykorzystywany jest także jako wypełniacz nieprawdziwej trawy w podłożach sportowych zapraszamy na .

Piaski po wyschnięciu i ponownym przesianiu na wysokiej jakości separatorze mają zastosowanie do wypełniania filtrów przy uzdatnianiu wody i technologicznych, oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysłowych oraz drenów melioracyjnych.

Jeżeli problematyka, która została przedstawiona w tym artykule jest godna Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/stoly-warsztatowe/).

Poza tym są używane do produkowania suchych zapraw i klejów budowlanych. W osłonie miotły wodnej używane są do piaskowania różnorakich elementów – od warsztatów mechanicznych po przedmioty stalowe i żelbetowe budownictwa drogowo-mostowego .

Następnym ważnym zastosowaniem materiału tego rodzaju są gruntowe wymienniki ciepła, w których podstawowym składnikiem jest żwir płukany. Wymienniki takie są testowanym od lat rozwiązaniem na zagwarantowanie obniżenia kosztów ogrzewania pomieszczeń – do budynku dostarczane jest początkowo ogrzane powietrze, które w dodatku jest odpowiednio nawilżone i przefiltrowane z różnego typu nieczystości, a przy tym latem dodatkowo chłodzi. Budowa takiego urządzenia jest niezwykle prosta – izolowany termicznie żwir stanowi naturalny filtr, przez który przepuszczane jest powietrze. Zwykle umieszcza się go pod ziemią na niewielkiej głębokości (ok. 1m), jednak samego żwiru warto wysypać dużo (zwykle zajmuje on powierzchnię ok. 10 m).