Szkło w jadalni jako ciekawy i niecodzienny sposób na aranżację domu

Wykorzystanie szklanych elementów w jadalni nie powinno ograniczać się na talerzykach czy też szklankach. Ten surowiec oferuje przecież znacznie większe możliwości. Dzięki użyciu np. szklanego sufitu czy też szklanej ściany, daje całkowicie inny, ciekawy oraz niezwykle stylowy rezultat.
Szklane elementy ściany przeważnie są montowane nieco nad blatem.

Łazienka, wanna Easy

Autor: Roca
Źródło: Roca
Szkło do dekoracji ścian w kuchniach posiada przeważnie grubość w zakresie 4-10 milimetrów. Ponadto w sprzedaży dostępne są specjalne wykonane ze szkła panele naścienne. One również mogłyby być instalowane wprost na powierzchnię ścian. Takie wykorzystanie takiego materiału w jadalni, jest doskonałym pomysłem szczególnie w przypadku jadalni połączonej z salonem. Nadaje się do tego typu otwartej kuchni również dlatego, że jest materiałem nieco w większym stopniu neutralnym niż stereotypowe kafelki. Ponadto powierzchnie szklane można łatwiej dopasować do aranżacji jadalni. Przezroczyste szkło to interesujące wyjście w przypadku, gdy ściany są wykonane z czerwonej cegły. Natomiast to zmatowiałe daje ciekawy rezultat wykończenia, który doskonale pasuje w przypadku mnóstwa stylizacji jadalni. Osobom o dość indywidualnym podejściu do kwestii prezentacji zdjęć, można by natomiast polecić szkło z indywidualnym nadrukiem.
Cena szkła jest zależna m.in. od jego konkretnego typu czy wytrzymałości.

Może jakiś komentarz z witryny Cię dotknął? Masz chęć na to zareagować? Namawiamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Najbardziej kosztowne jest takie, które jest wytrzymałe na poplamienie, zarysowanie czy odpryskiwanie, czyli szkło hartowane. Jego koszt to ok. 200 zł za metr kwadratowy. Należy jednak posiadać na uwadze to, że po takiej obróbce szkła nie należy ciąć, więc wszystkie np. otwory należy wykonać przed hartowaniem.

O wiele tańsze jest odmienne odporne na różnego typu czynniki zewnętrzne, zatem szkło zbrojone. Kosztuje ono ok. 50 zł/m2. Może ono służyć do wykonywania m.in. regałów z przesuwnymi drzwiami.