System rozliczenia gorąca – a więc, jaka metodą podzielić cennik ogrzewania?

podzielniki kosztów ogrzewania
Jaką metodą rozdzielane bywają ceny ogrzewania powierzane do domów wielodzietnych? Nie masz pojęcia? Odczytaj nasz artykuł!
Rozliczanie ciepła (inaczej można je przezwać „opłatą za ciepełko”) – to nic innego typu jak rozliczenie z dobrze naszym osobom znanych ciepłomierzy (ich fachowa nazwa to bywa układ pomiarowo-rozliczeniowy), które ukazują, ile za podany okres „przywłaszczyliśmy” ciepełka.

rozliczanie ciepła
podzielniki kosztów ogrzewania
Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zapamiętać, że w szczególności ceny budynku ponosi jego nadzorca – naszym robotą jest zapłacić Faktyczny zużyty przez Nas samych wskaźnik przyrządu pomiarowego ciepłomierza.
Jeśli chodzi o same podzielniki kosztów ogrzewania (nazywane również podzielnikami ciepełka) – można o nich poczytać na stronie: http://bmeters.pl/pl/podzielniki_ciepla_i_kosztow_ogrzewania – to bywają to maszyny, montowane na kaloryferach głównego ogrzewania, które są przeznaczone do wspomnianych wyżej rozliczeń kosztów ciepła. Istnieją trzy typy podzielników: Podzielnik wyparkowy, podzielnik elektroniczny z pojedynczym czujnikiem stopni Celsjusza, podzielnik elektryczny zdwójką czujnikami temperatury. Samiutkie ogrzewanie, które przechodzi poprzez grzejnik, jest rejestrowane przez zamontowany na nim podzielnik ciepełka. Ogólnikowym zadaniem podzielnika kosztów ogrzewania bywa wyszczególnianie danego mieszkania z całego budynku i stwierdzenie zmordowanego w nim ciepełka. Istotne także przy obliczaniu kwoty bywa wielkość mieszkania i samiutkiego grzejnika (instalacji).

Należy też powiedzieć, iż sposób ta (stosowanie podzielników) od latek wzbudza kłótnie – wiele ludzi woli nadal rozliczać się na podstawie nawierzchni której się używa. Co bywa dobre, a co bardziej złe? Zostawiamy to Waszej interpretacji.