Sygnalizacja świetlna to system, który kieruje ruchem ulicznym oraz ludzi na różnych skrzyżowaniach

Ciężko wyobrazić sobie, by w obecnym wieku, nie można było dostrzec na ulicach sygnalizacji świetlnej. Wszyscy kierowcy oraz piesi do niej się przyzwyczaili.
Każdy wie o tym, że czerwone światło na sygnalizatorze znaczy — stój, a zielone — jedź lub idź.

kominy

Autor: visualpun.ch
Źródło: http://www.flickr.com
Sygnalizator

Autor: Michael Zanussi
Źródło: http://www.flickr.com
Wie to każde maleństwo, ponieważ uczą tego już w przedszkolu.

Każdy odsyłacz do artykułu (https://ocieplaniepianapur.pl/kontakt/) może prowadzić tylko do przydatnych witryn, na których możesz przeczytać o ważnych wydarzeniach. Nie wahaj się, ale kliknij w ten link!

Sygnalizator, który widoczny jest na niemal każdym skrzyżowaniu, nie jest zbytnio skomplikowanym urządzeniem. Posiada zazwyczaj 3 kolory oraz jest nieduży. oczywiście jego pracę nadzoruje sterownik, który jest poza polem widzenia zwykłego użytkownika drogi. Jest on postawiony gdzieś w okolicy oraz obsługuje sporą liczbę sygnalizatorów, a nie tylko jeden. To w nim są zapisane wszystkie ustawienia. Robi to oczywiście grupa fachowych informatyków. To oni trzymając się odgórnych dyrektyw programują wszystkie światła. I tak dla przykładu na jakimś skrzyżowaniu może być taka sytuacja, że po każdej ze stron zielone, jak i czerwone światło, działa po równo. Czyli żadna z dróg nie wydaje się być uprzywilejowana. Bywają takie skrzyżowania, na których zielone światło świeci się dłużej dla głównej drogi, żeby nie tworzyły się tam korki. Poza tym bywają również sygnalizatory na fotokomórkę, które zmieniają się, gdy nadjeżdża do skrzyżowania jakiś samochód. Dla pieszych duża część świateł jest na guzik.

Wtedy samochody nie muszą zatrzymywać się wtedy, kiedy nikt nie chce przechodzić przez pasy. Dzięki temu ruch jest płynny. Wszelkie tego rodzaju kwestie zaprogramować powinni fachowcy.