Świetny pomysł na drzwi w przypadku dosyć niewielkich mieszkań

Jeśli chcielibyśmy, aby wewnętrzne drzwi bardzo łatwo się otwierały i zamykały, a jednocześnie zależy nam na utrzymaniu maksymalnej przestrzeni użytkowej, znakomitym wyjściem mogą być drzwi przesuwne, w których skrzydło poniekąd znika w ścianie.
Tego typu drzwi chowane w ścianę powstały z myślą o takich pomieszczeniach, gdzie bardzo ważny jest każdy metr kwadratowy.

możliwości

Autor: Dospel Sp. z o.o.
Źródło: Dospel Sp. z o.o.
Nie zajmują one miejsca w czasie roztwierania, gdyż ich skrzydło nie komplikuje komunikacji, w związku z czym pozwalają one o wiele lepiej wykorzystywać dostępną przestrzeń rozdzielonych miejsc. Tego typu drzwi chowane w ścianę można zainstalować na dwa sposoby: tak, żeby się przesuwały na ścianie lub w niej się ukrywały. To ostatnie rozwiązanie jest o wiele bardziej przydatne, ponieważ ułatwia dowolną aranżację wnętrza.
Na ścianie, która „zakrywa” drzwi, moglibyśmy zawiesić półki albo ustawić zaraz przy niej meble. Montaż tego typu drzwi chowanych w ścianie należy planować już podczas etapu projektowania, a najpóźniej stawiania ścian działowych w taki sposób, żeby można było zainstalować w niej tzw. kasetę, w której będzie się chować skrzydło drzwiowe. Obowiązkowe jest również dobranie odpowiedniej szerokości otworu drzwiowego, ponieważ powinna być ona co najmniej dwa razy większa, niż szerokość skrzydła. Niektórzy producenci wymagają także, aby do tego wymiaru doliczać jeszcze 50 centymetrów. Jeśli więc chcemy zamontować w ścianie drzwi, które składają się z dwóch skrzydeł o szer. 70 centymetrów, to otwór drzwiowy musi mieć ok. 3 metry szerokości.

Czy musisz przestudiować opisywany temat trochę głębiej? Zobacz więc ten odnośnik – więcej znajdziesz tu (http://www.mcrsklep.pl/pl/farba-mcr-polylack-wood-transparent-25-kg). Te materiały też są użyteczne.

2 razy 70 cm plus dwa razy 80 cm na kasety, to razem 300 centymetrów.

Do montażu takich drzwi przesuwnych stosuje się specjalistyczne systemy posiadające wszelkie konieczne części do zbudowania ścianki osłonowej. Najbardziej istotnym z takich elementów jest kaseta oferowana w dwóch rodzajach: do montażu w ścianach murowanych oraz do zamontowania w ścianach stworzonych z płyt kartonowo-gipsowych.