Sposoby na ochronę archiwum rodzinnego

W rodzinnym archiwum znajdziemy zdjęcia, akty, poświadczenia a także różne inne dokumenty. Warto zatroszczyć się, by nie uszkodził ich „ząb czasu”.

Jak to zrobić?
Na początek wszystkie oryginały poświadczeń oraz zdjęcia należy zeskanować oraz zapisać ich cyfrowy obraz na kompie. W ten sposób nie potrzebujemy za każdym razem wydobywać dokumentu oraz wystawiać go na rozmaitego typu niebezpieczeństwa. O ile ktoś woli papier, może też wydrukować zeskanowany tym sposobem oryginał dokumentu. Pliki zaś musimy przechowywać ponadto dysku zewnętrznym. Opłaca się w owym celu wydać 200 złotych dysk zewnętrzny. Z internetu, niecelowo, możemy pobrać wirusy, które mogą skasować pliki z dysku bądź doprowadzić mogą do unieruchomienia całego systemu.
sprzęty

Źródło: http://www.morguefile.com/
Gdzie gromadzić nasze dokumenty? Z pewnością nie można przechowywać papierowych dokumentów w koszulkach z folii. O wiele przyśpieszą one niszczenie się dokumentów papierowych. Wadą syntetycznych obwolut będzie na pewno ich nie ekologiczność oraz to, że są w stanie doprowadzić do rozmazania czcionki. Dobrze trzymać oryginały dokumentów jak też fotografie w segregatorach względnie kopertach bezkwasowych.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na witrynie (https://listwy.effector.com.pl/pl/dla-projektantow/) podobne informacje, one również będą na ten temat.

Niezłym pomysłem z kolei może być laminowanie dokumentów których używamy bardzo często. Warto również chronić publikacje, zaświadczenia, rysunki oraz plany przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych jak też nie oświetlać oprawionych rzeczy papierowych punktowym blaskiem.

Tak blask słońca, jak także sztuczne światło niosą promienie ultrafioletowe a także wysyłają ciepło. Obydwa te elementy są dość szkodliwe dla dokumentów papierowych.