Sklejka szalunkowa – co powinieneś wiedzieć przed jej zakupem?

Szalunkowa sklejka produkowana z różnych rodzajów drewna jest znanym wyrobem jeśli chodzi o budowlane materiały.
Płyty szalunkowe zaliczamy do drewnopochodnych płyt.

Ławka w parku

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Cechuje ją wytrzymałość na zginanie i zależnie od technologii produkcyjnej może służyć przez długi czy też bardzo długi okres. Jakie przeznaczenia ma sklejka szalunkowa i co warto wiedzieć nim zdecydujemy się na kupno konkretnego artykułu.

Jeżeli chcesz zgłębić większą ilość detali na prezentowany tutaj temat, to użyj informacji zaprezentowanych w podobnym materiale.

Szalunkowa sklejka albo jak kto woli płyta szalunkowa jest to warstwowy surowiec. Powstaje przez połączenie kilku warstw forniru, a więc cieniutkich warstw drewna. Istnieje kilka grubości warstewek, które w dykcie występują z reguły w nieparzystej liczbie. Jakie właściwości i parametry będzie posiadała płyta szalunkowa, zależy w dużej mierze od strategii lepienia warstw oraz rodzaju zastosowanego klajstru.

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com
prysznic

Autor: Kecko
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując odpowiedniego artykułu możesz spotkać się z takimi mianami produktów jak sklejka wodoodporna czy antypoślizgowa sklejka. Sklejka wodoodporna jest zwyczajnie fabrykowana z zastosowaniem wodoodpornego klajstru. Nierzadko jest to klajster na podwalinie żywicy melaminowo-formaldehydowej.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak, kliknij tutaj – w najnowszym wpisie (http://heliodon.pl/) na pewno wyszukasz coś absorbującego, więc ten materiał powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Jak wiadomo drewno nie jest wodoodporne, dlatego wodoodporność dotyczy zastosowanych składników specjalnych a także klejów.

Natomiast antypoślizgowa sklejka to z reguły płyta szalunkowa jaka pozostała obklejona dwustronnie filmem fenolowym z należytym antypoślizgowym wytłoczeniem. Zależnie od drewna wykorzystanego do produkcji sklejki, możemy spotkać się z nazwami: sklejka brzozowa czy też sklejka sosnowa.