Rodzaje i wykorzystanie regałów

regał
Najprościej mówiąc regały to konstrukcje składające się ze zróżnicowanej ilości półek, służące do przechowywania rozmaitych produktów. Regały mogą być wykonane z rozmaitych tworzyw, wśród których prym wiodą takie jak drewno i metal.

regał
Autor: Aleksander Lucis
Źródło: DuPont™ Corian®
Wielkość regału i tworzywo wykonania uzależnione będą w pierwszej kolejności od rodzaju miejsca, w którym regał jest wykorzystywany, a co z tym związane od rodzaju składowanych produktów. Każde tworzywo posiada bowiem swoje zalety. Przykładowo regały metalowe bardzo korzystnie sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych dzięki swojej dużej wytrzymałości oraz dużej nośności pojedynczych elementów. Poza tym regały magazynowe nie muszą być estetyczne, stawia się w nich przede wszystkim na funkcjonalność. Także na przykład regały magazynowe mają sporą odporność przy skromnym wyglądzie. Z kolei regały używane w domu bywają na przykład drewniane, gdyż w mieszkaniach kładzie się spory nacisk na wygląd części wyposażenia.

Regały produkowane z tworzyw sztucznychJuż spory czas temu na świecie doceniono zalety tworzyw sztucznych. Znany szeroko plastik, jako tworzywo ogromnie lekkie i dobre do kształtowania szybko zdobył ogromną popularność. Zastosowano go więc także do produkowania regałów. Tego typu meble stosowano bardzo popularne w latach 90. ubiegłego stulecia i można było je spotkać w różnych domach. Zazwyczaj składają się z wielu różnych modułów, które łączy się ze sobą dowolnie stwarzając różnorodne kształty. Dzięki lekkości tworzywa regały – tanio regały magazynowe http://www.olejnik.pl/ – tego rodzaju są bardzo dobre do przenoszenia.

Regały paletowe
Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Regały biblioteczne
Regały bywają także łączone z instytucjami takimi jak między innymi biblioteka. W tej instytucji z wykorzystaniem regałów wykorzystywane są książki i inne elementy będące w zbiorach. Dzięki użyciu regałów książka jest nie tylko łatwa do znalezienia, ale również korzystnie wyeksponowana. W bibliotekach stosuje się rozmaite typy regałów, przykładem może być wyposażenie magazynów, przykład. Inny rodzaj wykorzystywany jest w magazynach bibliotecznych, tam zwykle stosuje się regały o konstrukcji zamkniętej, które są przy tym przenośne. Dzięki temu znalezienie potrzebnej pozycji w pomieszczeniu magazynowym jest stosunkowo łatwe.