Remont armatury grzewczej innymi słowy trudności ze spadkiem

Czasem szczęście się do nas uśmiecha i dostajemy w spadku domek po dziadziach, rodzicach lub innych bliskich. Lub kiedy nabyliśmy dom do remontu wybudowany lata temu. Musimy w takim razie liczyć się z naprawami. Pół biedy kiedy remont tyczyć się będzie odmalowania elewacji czy wymiany okien, cyklinowania podłóg albo dalszych drobnych remontów.

rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Problem zaczyna się wówczas, kiedy mamy do wykonania bardziej skomplikowane remonty, na przykład wymianę instalacji kanalizacyjnej bądź innej nastręczającej ingerencji w środek murów. Koszty tychże przedsięwzięć mogą być niemałe. Czasami jednakże nie ma innego rozwiązania. Może się dodatkowo okazać, iż będziemy zmuszeni wymienić instalację grzewczą. Staniemy w takim przypadku przed kwestią wielości możliwości: zaczynając od sposobów grzania przez piece CO, kominki z płaszczem wodnym i tym podobne fortele technologiczne.

Obierzmy, iż dokonaliśmy już wyboru w jaki sposób zmodernizujemy piece, pomnące czasy Mościckiego bądź nawet hulanki Chopina. Przed nami jeszcze właściwy wybór przewodów grzewczych. Przypuszczalnie w środku naszego domostwa znajdują się rury stalowe. Stajemy zatem przed wyborem: wymienić na identyczne czy zastąpić je na nowsze fortele, takie jak rury miedziane czy plastikowe.

Jeśli ten temat Cię zaciekawi, to zapewne zainteresuje Cię również nowa treść (https://www.domowy.pl/projekty-domow/z-dachem-kopertowym.html) na to zagadnienie, gdyż również zawiera ciekawe informacje.

Sprawdzone rury stalowe znajdziesz tutaj: .

Wszystko zależy od tego, z jakimi temperaturami będą miały rury do czynienia. Jeśli budowniczy armatury grzewczej prognozuje że wysoka temperatura wody w rurach przekroczyć może 90 stopni C, powinno się wówczas pomyśleć o oprzyrządowaniu armatury w rury stalowe lub miedziane. Obydwa rozwiązania mają swe plusy i wady. Miedziane przewody świetnie nadają się w widocznych miejscach, bądź takich w których konieczny jest ich niewielki ciężar w połączeniu z wytrzymałością metalu, i nie da się zastosować coraz w wyższym stopniu rozpowszechnionych przewodów z plastiku.

instalacje

Autor: aeyre
Źródło: http://www.flickr.com/photos/alaneyre/3106185397/sizes/l/

Minusem miedzianych rur jest ich delikatny sposób łączenia, co może podczas braku staranności skutkować przeciekaniem. Rury stalowe montować powinno się wszędzie tam, gdzie będziemy mieć do czynienia z bardzo znacznymi temperaturami lub też będziemy mieć do czynienia z dużymi wahnięciami temperatury.

Spodobały Ci się wiadomości podane w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://anotis.pl/blog/ogrodzenia-panelowe-pomorskie/) można przenieść się do bardziej precyzyjnych danych, które ukryliśmy w linku pod spodem.

Przydadzą się więc idealnie na przykład na przewody odprowadzające dym z kotła CO.