Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją budynku należy poznać kilka istotnych faktów

Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego jest niezwykle istotne. Musimy jednak wybrać najlepszy materiał i sposób wykonania.
Najczęściej spotykanym typem elewacji w naszym kraju wydaje się być tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednakże myli się ten, kto twierdzi, że jest tylko jeden typ tynku. Mamy ich przynajmniej kilka. Oprócz tynku da się również zrobić elewację z kamienia albo drewna. Jednakże powróćmy do początku. Dobrze położona elewacja to ważna kwestia. Powinniśmy więc zatrudnić sprawdzonych specjalistów. Nie należy w tej kwestii oszczędzać. Za ewentualne skąpstwo będziemy musieli później zapłacić podwójnie, gdy będzie trzeba po jakimś czasie poprawiać błędy pierwszej ekipy. Zatem od razu weźmy się do dzieła, jak należy. Jeśli zdecydujemy się na tynk, to możemy wybrać przykładowo akrylowy, mineralny lub silikonowy.

Zobacz bez wahania ten udostępniony tutaj (http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe) artykuł. Opisuje on podobną kwestię, zatem z pewnością też będzie według Ciebie warty poznania.

Pierwszy jest bardzo elastyczny, ale słabo przepuszcza parę. Wobec tego nie poleca się go na domy, które były ocieplone wełną mineralną. Następny jest najtańszy. Jednak nie ma predyspozycji do utrzymania na dłużej Koloru. Przez to zazwyczaj robi się go w białym albo gołębim odcieniu. I na koniec tynk silikonowy. Jest on bardzo wytrzymały na zabrudzenia, zatem stosuje się go zazwyczaj na budynkach, które znajdują się blisko ruchliwych dróg albo rejonów przemysłowych.

Pamiętajmy, żeby decyzję o wyborze elewacji bardzo skrupulatnie przemyśleć. Są to dość duże sumy i inwestycję takiego typu robi się na niezwykle długi czas. Powinniśmy również przemyśleć sprawę pięknego koloru, który powinien pasować do dachu.