Proste czy ekstrawaganckie – które drzwi wybrać do swojego mieszkania?

Drzwi są jak wizytówka każdego mieszkania. Jak trafić na rzetelnego producenta i czy zawyżona cena zawsze przekłada się na taka samą jakość?

Drzwi wewnętrzne – czyli te, które oddzielają pokoje – w polskich domach nie pozwoliły się zastąpić przez sznury kolorowych paciorków umieszczonych u góry framugi. Wprowadzając się do nowego mieszkania lepiej zrezygnować z tych efektownych, ale niezbyt funkcjonalnych gadżetów i zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie.

Zamknięte drzwi wewnętrzne do pokoju zatrzymają wysoką temperaturę albo zimno w środku, odseparują od wrzawy lub zapewnią chwilę prywatności. W wynajmowanym pokoju, zamykane kluczem, dają poczucie bezpieczeństwa. Kupując je do swojego mieszkania, należy zadbać, by wszystkie pokoje zostały wyposażone w taki sam model. Czym kierować się, kupując drzwi? Z pomocą mogą przyjść niezastąpieni internauci. Fora internetowe i blogi pełne są porad i uwag, korzystnych i negatywnych opinii. W sklepach można też zapytać o zdanie eksperta. Ceny rozciągają się od niespełna stu złotych do nawet ośmiuset. Tak samo jak ceną, drzwi wewnętrzne różnią się także modelami. Producenci prześcigają się w oferowaniu oryginalnych propozycji. Jakie drzwi wybrać? Sprawdź.

drzwi

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

W sklepach można kupić drzwi w różnorakich kolorach, wzbogacone albo nie ornamentami przeszklonymi lub nawet też lustrami. Różnią się także okleiną – jest ona naturalna albo syntetyczna. Stolarka drzwiowa reaguje na zapotrzebowanie konsumentów i wyjątkowo prężnie rozwija się w Polsce. Polacy nie chcą już kupować identycznych, nudnych drzwi. Wiecznie modne są modele klasyczne, ale także nowoczesne – z ozdobami i przykładowo niesymetrycznie wmontowanymi przeszkleniami. Wybierając takie rozwiązanie, warto pamiętać, że mogą nie być najtrafniejszą propozycją jako drzwi do łazienki.Stolarka drzwiowa – czytaj nieco więcej.

Stolarka drzwiowa rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Pojawiają się nowi producenci, a ci funkcjonujący już na rynku dbają, aby klienci zawsze znaleźli coś idealnego dla siebie, nieważne, czy wolą ponadczasowe rozwiązania czy lubią odrobinę awangardy.