Pomiary drgań oraz naprężeń, konieczne w wielu sytuacjach

Prawda jest taka, że o różnych rzeczach przeciętny Nowak nawet nie ma pojęcia. Nie mamy pojęcia, że przy niektórych konstrukcjach niezbędne okazują się pomiary drgań. Tego typu pomiary dają możliwość na znalezienie awarii i sprawdzenie ogólnego stanu konkretnej konstrukcji. Dawniej, by znaleźć awarię musieliśmy rozłożyć na czynniki pierwsze daną budowlę. Jak można się domyślić było to bardzo kosztowne.

Pomiary drgań
Obecnie istnieją urządzenia do pomiaru drgań i naprężeń i nie musimy dokonywać demontażu ogólnej konstrukcji. Po dokonaniu takich pomiarów przedsiębiorstwa je robiąca da nam protokół z owych pomiarów, żebyśmy wszystkiego się dowiedzieli. Dlatego jeżeli zostaliśmy nadzorcami jakiejś większej konstrukcji nie zapominajmy o tego typu rozwiązaniu. Powinniśmy również pamiętać, że tego typu pomiary należy robić nie tylko w momencie, gdy dotrą do nas informacje, że coś jest nie tak – oferta pomiarów drgań. Najlepiej kontrolnie, co pół roku zrobić tego typu pomiary, bo lepiej profilaktycznie coś sprawdzać zamiast później męczyć się z jakąś dużą awarią, bo to na sto procent okaże się droższe.

Obliczenia MES, czyli Metoda Elementów Skończonych
Z czym wiąże się Metoda Elementów Skończonych? Zobacz tutaj- więcej o analizie MES Możemy stwierdzić, że na 100% Nowak czy Kowalski nie będą mieli pojęcia, o co chodzi. Jeśli chodzi o obliczenia MES są w stanie pomóc przy wielu obliczeniach, dla których zwyczajne wzory nie mają najmniejszego sensu. Obliczenia tego typu to możliwość uzyskiwania wyników dla specyficznych kształtów. Tak, więc korzysta się z nich w bardziej realnych sytuacjach niż lekcje matematyki. Niestety w szkole uczymy się często wzorów, które nie za bardzo są w stanie pomóc w prawdziwym życiu.

Przemysł

Autor: European Southern Observatory
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast obliczenia MES to idealne rozwiązanie dla życiowych sytuacji.

Zaintrygowały Cię poniższe wiadomości? Bardzo nas to cieszy i tym samym zachęcamy Cię do serwisu twórcy (http://www.leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/drogowy/) po następną porcję detali.

Jak wiadomo wszystkie metody posiadają swoje zalety, ale ma również swoje wady. Jeśli chodzi o ten typ obliczeń to trzeba zawsze pamiętać o pewnym marginesie błędu, którego niestety nie sposób zniwelować. Jednak mimo tego minusa Metoda Elementów Skończonych jest jedną z najlepszych metod, jakie istnieją w naszych czasach, z tego powodu również w mechanice ogólnie pojętej jest bardzo często używana. Jak wiadomo nie każdy wie w jaki sposób robi się tego typu obliczenia, nie każdy zna się na macierzach, ale są osoby wykwalifikowane w tej kwestii i wiedzą jak się za to zabrać.