Podłogi w każdym mieszkaniu bywają niebywale istotnym fragmentem aranżacyjnym, ale również powinny być funkcjonalne

Zakup nowego domu najczęściej związane jest z ogromnym szczęściem, ale także ze stresem. Musimy przecież umeblować całą przestrzeń.
Wykończenie mieszkania zazwyczaj zaczynamy od podłóg i murów.

Fototapety ścienne

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
klimatyzatory

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
I myliłby się ten, kto myśli, że to niezbyt ważne części designu. Podłoga nie tylko będzie miejscem, gdzie stawia się meble. Jest też elementem dekoracyjnym. Współcześnie coraz chętniej wybiera się śmiałe i nowatorskie rozwiązania. Jednym z bardziej popularnych wydaje się być podłoga betonowa polerowana. Możemy ją zobaczyć w wielu sklepach oraz nawet w salonach kosmetycznych. Jednakże, coraz chętniej jest także wykorzystywana w mieszkaniach. Najczęściej wybierana jest do kuchni, gdyż wypiera odwieczne kafelki. Ludzie coraz chętniej z nich rezygnują i poszukują czegoś niepowtarzalnego i wyjątkowego. Beton taki potrafi być.dalsze informacje (www.aleklima.pl/artykuly/przeglad-klimatyzacji-naprawa-klimatyzatorow-warszawa-i-okolice)Dodatkowo, jest również wytrzymały na uszkodzenia. Z tego powodu nie straszna będzie dla nas rozlana gorąca kawa lub roztrzaskany talerz. Beton nie będzie blaknąć, ani nie zrobią się na nim pęknięcia. Aby ładnie się błyszczał należy go raz na jakiś czas wypolerować oraz przemalować odpowiednią farbą. Ale pracę tę zrobi za nas fachowa firma, która posiada właściwy sprzęt. Nie zajmie im to więcej aniżeli kilka godzin. Kładzenie nowych płytek trwałoby znacznie dłużej i wymagałoby demontażu mebli.

Nie zapominajmy też o tym, że można wybrać odcień betonu. W zależności od naszego zamysłu, może być on jaśniejszy lub ciemniejszy. Ważne, żeby pasował do mebli i koloru ścian.