Płytki elewacyjne nie tylko gwarantują wspaniały wygląd lecz też dają kolejne korzyści ocieplenia wnętrza czy budynku

Zwracamy właściwie dużą uwagę na wizerunek naszego domu. Mieszkanie w domu nieotynkowanym, w jakim widać niedoróbki, jest odrapany oraz uszkodzony psuje całe otoczenie i nasz komfort.

Ażeby własny dom wyglądał pięknie oraz miał należyty wygląd, właściwie wielokrotnie stosuje się elewacje domu. Należyta elewacja wznosi atuty wizualne budynku czy też okolicy, co sprawia, że mieszkamy w nim bardziej wygodnie.

kamienice

Autor: Reinhold Polska

Do wykończenia nawierzchni budynku stosujemy nowoczesne płytki drewnopodobne, jakie wyglądają na budynku naturalnie i wykonanie jest prostą i szybką technologią montażu. Ich nadrzędnym atutem jest trwałość na warunki pogodowe. Stosuje się także do elewacji domu kamienie, ceramikę nowej generacji lub imitację materiałów naturalnych. To ogromnie trwałe, ładne, a jednocześnie funkcjonalne towary, które dodają budynkom pierwszorzędnego wyglądu i nie wymagają konserwacji. Elewacje można robić zewnętrzną, jak też wewnętrzną.

Kamień (więcej dowiesz się na tej stronie) elewacyjny jest także potraktowany jako upiększenie domu, umożliwiająca odróżnić zewnętrzne ściany domu, jak dowiedz się więcej. Płytki cegłopodobne i kamieniopodobne odznaczają się naturalnymi walorami estetycznymi, jakie również umożliwiają kolejne ocieplenie budynku. Jeśli chodzi o kamień elewacyjny cena jest podporządkowana od rodzaju kamienia. Płyty cementowo-włóknowe nie należą do tanich kamień (http://wkg.pl/o-nas/grupa-mmg/struktura/)w wykończenia elewacji, na ogół stosuje się je na częściach murów.

Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
Koszt płyty to blisko 110-150 zł za m2. Decydując się na taki kamień elewacyjny cena jest wyższa dodatkowo o ruszt 40-70 zł za m2 oraz montaż 70-100 zł za m2. Tanią elewacją jeśli chodzi o płytki drewnopodobne to siding. Można już otrzymać je za cenę 30-50 zł za m2. Płytki HPL laminowane z rdzeniem papierowym można nabywać za mniej więcej 100 zł za m2. Do tego wchodzi dalszy wydatek za tynk i wykonanie. Koszty kamieni elewacyjnych i płytek drewnopodobnych można odszukać w sklepach, takich jak na przykład Castorama, Praktiker bądź Leroy Merlin i w pozostałych firmach zajmujących się wykończeniami.