Ogrodzenia z artystycznym zacięciem

images
Gdy jesteśmy właścicielami domu, z pewnością zależy nam również na tym aby jego otoczenie prezentowało się pięknie. W końcu jest to nasz azyl, miejsce odpoczynku. Piękny podjazd i zadbany ogródek to jednak nie wszystko. Pamiętać należy jeszcze o ogrodzeniu podwórka.

Naturalnie, można otoczyć działkę zwyczajną siatką, ale skoro mamy możliwość, by podkreślić urodę domu jeszcze w ten sposób, to dlaczego z niej nie skorzystać? Dziś wielką popularność zdobyło kowalstwo elementów ozdobnych, a więc wszelkiego typu fikuśne kute elementy. To cudownie ładna odmiana po czasie, w którym na porządku dziennym były ohydne, siermiężne płot (zobacz zajrzyj koniecznie) betonowe.

I proste i misterne

Autor: mcginnly

Gdy chodzi o ogrodzenia kute wybór wzorów jest wielki. Na sto procent każdy wyszuka coś we własnym guście. Od prostych i delikatnych wzorów, przez gdzieniegdzie ozdabiane aż do fikuśnie wykuwanych roślinnych ornamentów. Możemy właściwie zestawiać je wedle własnego widzimisię. Na przykład jedno zdobione przęsło na całej długości płotu.

Należy także pomyśleć o dopasowaniu innych widocznych balustrad do ogrodzenia. Możemy na przykład na taras, czy wejściowe schody (zobacz zbigniew domański) zamówić balustrady kute z podobnym wzorem. Idealnie dopełnią wygląd otoczenia naszego domu i z pewnością dodają uroku. Nie zapominajmy tylko, żeby nie przedobrzyć. Gdy kupimy całe ogrodzenie wyładowane ozdobnymi wzorami, nie będzie to prezentowało się ładnie tylko kiczowato. Pamiętajmy także, by taki płot był bezpieczny, w szczególności jeśli mamy małe dzieci, lub psy. Wiele wystających, metalowych elementów może stanowić zagrożenie.

Po czym poznać dobrego kowala?

Autor: Rintal Polska

Na pewno sprawdzony fachowiec zajmujący się kowalstwem artystycznym poradzi nam co wybrać, a nawet może wykonać ogrodzenie według naszych wskazówek (tutaj galeria wzorów). Zwracajmy też uwagę na zabezpieczenie ogrodzenia przed rdzą. Nie chcemy przecież, żeby płot, za który zapłacimy przerdzewiał po roku.

Kute ogrodzenia są estetyczne i cieszą się coraz większym powodzeniem. Są doskonałą alternatywą dla płotów z drewna, no i naturalnie są o wiele trwalsze. Zdecydowanie warto kupić tego rodzaju ogrodzenie. Nie tylko będzie odgradzać naszą działkę, ale także będzie bardzo ładnym elementem ozdobnym.