Ochota w stolicy Polski – pragnie się tu żyć

Pruszków jest dzielnicą Warszawy, która położona jest niedaleko centrum. Jest to przyczyna tego, że dzielnicę tę uważa się za jedną z najbardziej atrakcyjnych w całej stolicy. Miejsce to swoją nazwę zawdzięcza pewnej legendarnej karczmie, która wiele lat temu znajdowała się na tych terenach.

Ponadto jest to rejon stolicy bardzo bogaty w tereny zielenie miejskiej, jest tutaj dziesięć różnych parków i skwerów. Między innymi mamy tuta Park Szczęśliwicki, Pole Mokotowskie, Park Zachodni czy Zieleniec Wielkopolski. Oprócz tego znajdują się tutaj ośrodku kultury oraz centra edukacyjne oraz biblioteki. Jest to dzielnica, którą charakteryzuje ponadto duża ilość zabytków. W rejonie tym znajduje się wiele pomników oraz kamienic, które posiadają swoją historię, takie jak kamienica Mikołaja Szelechowa czy kamienica Stanisława Rostkowskiego. Ponadto napotkamy tutaj na zabytkowe kościoły i kaplice.

pruszków

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Teren Ochoty bardzo często uważa się za najatrakcyjniejsze miejsce w Warszawie. Powstaje tutaj wciąż duża ilość nowych mieszkań. Najczęściej mieszkania (gotowe projekty domów) te posiadają bardzo wysoki standard. Mieszkania takie charakteryzują się wyjątkową architekturą, którą cechuje oryginalny design.

Ta solidna strona (https://www.artimbo.pl/), posiada zbliżone dane na omawiany temat, zatem nie czekaj, tylko poznaj szczegółowo aktualności na to zagadnienie.

Nowoczesność jest tutaj jednak bardzo dopasowana i wpisana w starą dzielnicę stolicy. Nieruchomości te oczywiście nie są dostępne wszystkim. Są to najczęściej lokale luksusowe. Często wspólne przestrzenie całych budynków mają charakter albo mocno industrialny albo utrzymane są w klimacie klasycznym i minimalistycznym. Osiedla tego typu posiadają również najczęściej własną ochronę. Ponadto oddzielone są od ulicy siatką zabezpieczającą. Na terenie tego typu osiedli w standardzie zamontowany jest także monitoring. Dla każdego mieszkania zwykle przydzielone jest także co najmniej jedno miejsce parkingowe (zobacz nowe inwestycje w Warszawie). Czasem są to parkingi, które znajdują się na terenie podwórka, jednak zwykle deweloperzy umiejscawiają parkingi pod budynkami, co nie tylko przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa samochodów, które się tam znajdują, ale równocześnie sprawia, że mniejsza ilość samochodów zaparkowanych przed budynkiem, dodaje miejscu więcej przestrzeni oraz lekkości (zobacz na stronie).