O suplementacji magnezu

Ostatnio zewsząd możemy usłyszeć o fenomenalnych przymiotach magnezu jak też nieodzowności jego suplementacji. Czym pokierować się przy doborze preparatu najbardziej odpowiedniego dla danej osoby?

Magnez reklamowany bywa jako antidotum na stres, brak koncentracji, bolesne miesiączki. Istotnie, jest to jeden z najważniejszych pierwiastków. Wykazano, iż aktywuje on mniej więcej trzysta enzymów. Między innymi bierze udział w biosyntezie białka, procesach termoregulacji czy mineralizacji kośćca. W wielu wypadkach powinniśmy go suplementować. W jaki sposób kupić środek, który zaspokoi nasze wymagania?
świeżo ułożony parkiet

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Magnez dość rzadko będzie wyłącznym składnikiem preparatów, jakie mają za zadanie uzupełnić jego deficyty.

Być może interesujące okażą się dane, które ma proponowana treść. Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej, to kliknij tutaj i dokładnie sprawdź tamte wiadomości.

Zwykle łączony jest z dodatkowymi witaminami, minerałami albo komponentami ziołowymi, które będą intensyfikować jego działanie. typ domieszek stanowi jedno z najistotniejszych kryteriów wyboru preparatu. Najczęstsze bywa jego połączenie z witaminą B6. Wypływa to z tego, iż podwyższa ona efektywność działania magnezu poprzez podniesienie jego wchłanialności do 40% i ułatwia transport tego składnika do tkanek a również obniża wydalanie wraz z moczem. Dosyć często do specyfików magnezu dołączany zostaje potas. Jest on tak samo istotnym pierwiastkiem, jaki normuje gospodarkę wodną ludzkiego ustroju jak też jest nieodzowny do podtrzymania poprawnego ciśnienia krwi. Odpowiada także za prawidłową pracę serca. Naturalnie witamin i ziołowych składników dołączanych do magnezu jest znacznie więcej.

Owa rozmaitość i bogactwo składu dotyczy przede wszystkim suplementów diety, które przeznaczone są dla konkretnych odbiorcom: młodzieży, zestresowanym, aktywnym.