O jakich rzeczach pamiętać robiąc ogrodzenie wokół posesji? Nad jakimi rzeczami trzeba się zastanowić?

Ogrodzenie posesji musi wiązać się estetycznie z tym, jak przedstawia się nasz dom jak również otoczenie. Musi być także uzależnione od tego, co jest nam potrzebne. Dlatego już na etapie budowania domu należy pomyśleć nad ogrodzeniem oraz jego typem. O czym warto pomyśleć?

Ażeby być pewnym, że stylistyka ogrodzenia będzie pasowała na pewno do domu, jak również całego otoczenia, warto zlecić zaplanowanie takich prac tym samym architektom, którzy pracowali nad projektem naszego domu. Z pewnością, jeśli będą to te same osoby, to stworzą oni dzieło spójne. Sami bowiem mają pojęcie o tym w jaki sposób ta cała koncepcja powinna wyglądać oraz wiedzą na czym zależy właścicielom nowego domu.
ogrodzenie domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast nie zawsze jest możliwość, aby zlecić tego typu zadanie osobom z zewnątrz, z tego powodu często sami planujemy ogrodzenie. Jeżeli zatem podjęliśmy się tego typu zadania, to pamiętajmy o tej spójności pod względem stylistycznym. Jak na naszej posesji wznieśliśmy budynek w stylu nowoczesnym, to ogrodzenie dobrze by było proste, oszczędne w formie, zrobione z metalu albo betonu. Jednak dom tradycyjny doskonale będzie się prezentował, gdy ogrodzenie będzie posiadało troszkę motywów dekoracyjnych. Ważne by wykończenie ogrodzenia nawiązywało stylistycznie do elewacji budynku, ażeby części dekoracyjne przypominały te na budynku.
Ogrodzenie możemy zamawiać gotowe, albo też zlecić jego wykonanie na zamówienie. Nabywając tylko same ramy od bram oraz furtki i przęsła, możemy dowolnie je wypełnić. W takim wypadku z pewnością zrealizujemy tego typu projekt według własnej koncepcji. Często także zastanawiamy się nad tym czy ogrodzenie powinno być pełne czy ażurowe. Prawdę mówiąc zależy to od paru czynników. Ogrodzenie ażurowe bowiem na pewno posiada większe walory gdy chodzi o estetykę (nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć). Sprawdza się też doskonale wtedy, jak zależy nam na tym, ażeby zespolić dom oraz posesję z atrakcyjnym otoczeniem. Jeżeli bowiem okolica, w której wybudowaliśmy nasz dom jest piękna i zielona to na pewno kiepskie byłoby odgradzanie się od takiej przestrzeni murem. Z kolei panele (zobacz panele ogrodzeniowe śląskie) ogrodzeniowe pełne, to często jedna z bardziej ekonomicznych opcji.

ogrodzenia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Świetnie nada się dla osób, które ogromnie cenią sobie prywatność. Są niewątpliwie szybkie oraz łatwe w montażu, dlatego też są dosyć popularnym typem ogrodzenia. Bez względu na to, na jakiego rodzaju ogrodzenie się zdecydujemy powinniśmy pamiętać o regulacjach prawnych względem zagospodarowania terenu, które w tym konkretnym miejscu obowiązują, choćby odnośnie wysokości ogrodzenia ( więcej). Nie chcemy przecież być zmuszeni do poprawiania gotowego płotu, jakiego wykonanie było dla nas czasochłonne.