O czym powinniśmy pamiętać, zakupując nieruchomość od dewelopera?

Planujesz się przeprowadzić? Rozważasz zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego? Przekonaj się, na co dobrze jest zwracać uwagę.
Nie ulega wątpliwości, że rozglądasz się i obserwujesz, co proponuje rynek.

Internet jest

projekt nieruchomości

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

w tej kwestii znaczącym nośnikiem informacji. Wstukujemy w wyszukiwarkę określenia typu „mieszkania na Brochowie”, „mieszkanie centrum Warszawy”, „nowe mieszkania Wrocław”. Więcej: oferta nowych mieszkań we Wrocławiu. Jeśli jesteśmy pewni, że to mieszkania deweloperskie nas interesują, pamiętajmy, że zakup jest związane z opcją pojawienia się pewnego ryzyka.Jeśli już po intensywnych poszukiwaniach, z wykorzystaniem takich formuł jak „nowe mieszkania Wrocław”, „mieszkania deweloperskie Kraków”, „mieszkania na Brochowie” wybraliśmy spośród przeróżnych wyników propozycję, która przykuła naszą uwagę, upewnijmy się, że określone lokalizacja jest odpowiednia. Zobacz więcej – mieszkania na Brochowie. Chodzi przede wszystkim o połączenia komunikacyjne, a także bliskość szkoły, przedszkola, w zależności od tego, co jest nam niezbędne. Następnie przechodzimy do rozmów z deweloperem. Kluczową sprawą będzie podpisanie umowy. Ważne, by ta zawierała jak najwięcej spraw, jak najwięcej konkretów i konkretnych informacji. Sensowna umowa będzie wyposażona w wiele załączników, wśród których muszą znaleźć się dokładne plany i szkice.

Musimy zwracać uwagę na takie szczegóły jak przebieg instalacji na

budowa nieruchomości

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

planie. Sęk w tym, by w czasie wykańczania mieszkania mieć opcję sprawdzenia, czy wszystko przebiega tak, jak przedstawia załącznik do umowy. Jeżeli chodzi o formę umowy to nie mamy wyboru. Prawo jasno stanowi, że umowa przedwstępna ma być zawarta w formie aktu notarialnego. Zadbajmy o to, by uwzględnione były w niej kary umowne. Deweloper nie zostanie bezkarny jeśli przykładowo będzie miał opóźnienie się z wykończeniem mieszkania. Musimy mieć na uwadze, że dewelopera, z którym chcemy zacząć kooperację wypada sprawdzić. Popytajmy znajomych, poczytajmy opinie dostępne w Internecie. Jeśli mamy do czynienia z firmą notowaną na giełdzie, przeanalizujmy jej historię. Możemy także zapoznać się z nieruchomościami zbudowanymi przez nią dotychczas.