Nowoczesne apartamenty w stanie deweloperskim często nie posiadają w środku ścian — samodzielnie możemy je postawić

Teraz deweloperzy czasami decydują się na pozostawianie decyzji klientom, gdzie mieliby ochotę postawić ściany wewnętrzne w mieszkaniu.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że chcemy nabyć 70-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper poinformuje nas w sumie o tym, gdzie będzie płytki ceramiczne końcówki serii i kuchnia. Z projektu też uzyskamy informację, gdzie będą okna oraz drzwi do mieszkania. I to w sumie tyle. O całej reszcie możemy decydować samodzielnie. Jeśli wychowujemy smyki, to zapewne zechcemy dać im pokoje. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w znacznej mierze na pewno od naszych pociech. Jeśli będziemy mieli taki plan to, to można postarać się również zagospodarować przestrzeń na komórkę oraz gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeżeli nie posiadamy smyków, to można zdecydować się na wielką sypialnię i przykładowo gabinet lub choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną siłownię). Ściany będziemy mogli zbudować tak, jak zechcemy. Zapewne pomocny w projekcie będzie architekt albo dekorator wnętrz. O jego wsparcie powinni się najbardziej postarać ci, którzy nie czują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wówczas tanie i stosunkowo łatwo się je stawia. Niestety dosyć mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie będziemy mogli także na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli chcemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skierować w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich stawianie potrwa dłużej, ale będzie idealna przez długi czas.