Najpopularniejsze surowce termoizolacyjne

Zanim weźmiesz się za ocieplenie domku poznaj najpopularniejsze termoizolacyjne materiały. Sprawdź, kiedy lepsza będzie wełna mineralna, zaś w których przypadkach styropian.

Od czego zacząć ocieplanie domku? Z pewnością od zakupu stosownego surowca. Skalna lub szklana wełna posiada świetną izolacyjność cieplną, jest też paroprzepuszczalna jak też bardzo elastyczna. Nie straszny jej pożar ani żadne chemikalia. Dosyć dobrze pochłania brzmienia. Dzięki owym właściwościom wykonane z niej ocieplenie spełnia także funkcję akustycznej izolacji.
dokumenty
ocieplanie

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Styropian z kolei jest wytrzymały na działanie pewnych organicznych rozcieńczalników, które istnieją w wielu masach hydroizolacyjnych jak też bitumicznych spoiwach. Ze styropianu wytwarzane są przeważnie płyty zwyczajne, ale również laminowane (przykładowo papą) jak też laminowane papą maty.

Nie masz pewności odnośnie tego tematu? Po prostu sprawdź szczegóły wywóz gruzu warszawa opublikowane właśnie na tej stronie. Wszystko było starannie opisane.

W marketach dostępny jest także specjalny typ styropianu do umieszczania między krokwiami dachu – nacinany, ażeby otrzymać wymaganą sprężystość – i styropianowy granulat do wykonywania izolacji nadmuchowej albo mieszania z rozmaitymi zaprawami. Istnieją również styropiany akustyczne, służące do wyciszania sklepień – jak też takie o obniżonej chłonności – służące do odizolowania podziemnych fragmentów domów. Polistyren ekstrudowany XPS z kolei będzie o wiele twardszy od styropianu a także ma troszeczkę wyższe niż on przymioty ciepłochronne. Przewyższa go niestety także kosztem. Tak jak styropian, nie będzie on odporny na rozcieńczalniki organiczne umieszczone w pewnych spoiwach oraz masach hydroizolacyjnych.

Wytwarza się z niego tak zwane tafle o fazowanych brzegach, do scalania na pióro jak też wpust bądź „na zakładkę”. Poniektóre posiadają szorstką czy też wytłaczaną nawierzchnię, ażeby porządniej trzymał się na nich gips bądź surowce hydroizolacyjne.