Najnowsze trendy w aranżacji mieszkań

salon
Urządzanie mieszkania oraz domu wymaga dużego nakładu pracy oraz pieniędzy. Najczęściej oznacza też korzystanie z rozmaitych inspiracji, dzięki którym liczymy na odszukanie atrakcyjnego pomysłu jeśli chodzi o własne pomieszczenia.

salon
Autor: Röben
Źródło: Röben
Bardzo ważne są też współczesne trendy. Przykładem może być między innymi stylistyka skandynawska: mało ozdób, użycie białego koloru oraz naturalnych tworzyw. Tego rodzaju prostota przemawia do estetyki nowoczesnego człowieka i modnego ostatnimi czasy minimalizmu.

Ogromnym zainteresowaniem odznacza się również ściana z cegły – na stronie dowiesz się więcej – . Ma ona postać nieotynkowanych cegieł, co stanowi oryginalny kontrast, między innymi do białych ścian pomieszczenia. Taka cegła – www.wienerberger.pl/informacje/grill-z-klinkieru-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2 – pełna służąca do zrobienia podobnej ściany dostępna jest aktualnie we wszystkich sklepach proponujących artykuły budowlane, wobec tego nie będzie się miało żadnych trudności z jej zakupieniem.

Ściana z cegieł stanowi widoczny punkt każdego pomieszczenia (przeczytaj więcej ściany w roli głównej), warto jest w związku z tym zastanowić się, która ze ścian faktycznie powinna zostać w ten sposób zagospodarowana. Ciekawym rozwiązaniem jest przymocowanie do niej telewizora bądź przywieszenie ramek ze zdjęciami, między innymi czarno – białymi. Jeszcze do niedawna taka ściana uznana zostałaby za fuszerkę w pracy ekipy remontowej, współcześnie z kolei jest największym krzykiem mody.

Murowanie ściany działowej
Popularnością cieszy się również powrót do stylistyk, które były stosowane przed laty. Styl vintage ma wielu fanów, a w sklepach z meblami proponowany jest różnorodny wybór artykułów, jakie są wzorowane na meblach popularnych w latach 20, 30 czy 40 ubiegłego wieku. Niektóre osoby idą o krok dalej i decydują się na poszukiwanie oryginalnych mebli oraz akcesoriów wyposażenia wnętrz faktycznie pochodzących z interesującego ich okresu. Można je odnaleźć chociażby w antykwariatach albo na targach staroci. Tym sposobem, każde mieszkanie zyskuje naprawdę oryginalny charakter.

Aktualnie, w aranżacji wnętrz królują także mocne kolory. To opozycja dla trendów polegających na malowaniu mieszkań na biało. Oczywiście, decydując się na zwracający uwagę kolor trzeba odpowiednio dopasować meble. W dodatku, popularne są fototapety o rozmaitych wzorach, jakie stanowią doskonałe uzupełnienie dla wszystkich pomieszczeń. Oferowany jest aktualnie rzeczywiście bogaty wybór ich wzorów.