Nabywasz mieszkanie od dewelopera? Należy pamiętać o ważnych kwestiach, zwłaszcza dotyczących odbioru lokalu

Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Pamiętaj, żeby jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego dokonać osobistego odbioru lokalu, żeby sprawdzić, czy jest wykończone zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. To niezwykle istotne, gdyż może to uchronić konsumenta przed przeprowadzeniem niepotrzebnego remontu albo naprawy za własne pieniądze.

Odbiór mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zorganizować odbiór mieszkania od dewelopera?

Miejmy na uwadze, iż już w pierwszej kolejności, czyli w okresie podpisywania umowy deweloperskiej musimy określić odbiór mieszkania. Zapewnia to optymalny czas na dokładne sprawdzenie mieszkania, jednocześnie umożliwi to dochodzenie roszczeń w przypadku opóźnień ze strony dewelopera. Brak jest przepisów definiujących powinności dewelopera, nie jest więc powiedziane, w jakim okresie następuje odbiór mieszkania od dewelopera. Dlatego sprawy te muszą zostać dokładnie zdefiniowane w umowie deweloperskiej.

Dokładnie to oznacza, że musi być sporządzone każde najistotniejsze, najdrobniejsze ustalenie, a także ważne typu odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Niezwykle ważne jest, żeby w takiej umowie była informacja o ostatecznym terminie lokum gotowego do odbioru. Jeśli będzie jakieś opóźnienie warto to uwzględnić w zawartej umowie, to znaczy na przykład ustalić karę umowną. Ważne jest także ustalenie sposobu zawiadomienia nabywającego o tym, że mieszkanie jest już gotowe do odbioru.

Mieszkanie od dewelopera a odbiór techniczny
Bardzo ważne jest, aby zaznaczyć minimalny okres dla nabywcy na odbiór lokalu, już od chwili dostania zawiadomienia od dewelopera.Widzisz obecnie interesujący tekst, jednak bez wahania kliknij także pełen tekst montaż klimatyzacji kielce, a odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.Jak zapomnimy o tej sprawie to może się wydarzyć, iż deweloper określi nabywającemu dosyć krótki czas na sprawdzenie mieszkania, więc podczas niedokonania odbioru lokalu określonym czasie, może uważać, że nabywca zatwierdził lokal bez zastrzeżeń.

Najważniejsze, aby dokładnie określić standard wykończenia mieszkania. Dzięki temu prościej będzie dochodzić różnych rozszczeń, jakie mogą wywodzić się z wad lokalu.

Zainteresował Cię opisywany w tym serwisie problem? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz tu (http://www.infinitex.pl/kompensatory-tkaninowe/).

Proponowane jest przeprowadzanie oględzin lokalu w obecności osoby z doświadczeniem w branży budowlanej, czemu deweloper nie może się przeciwstawiać. Zgodność standardu mieszkania z postanowieniami umowy zatwierdza się w protokole odbioru. Tym sposobem mamy zapewnienie, że żadne nieporozumienia nie będą nas dotyczyć, a to jak najbardziej bardzo ważne w takiej sytuacji. Dodatkowe informacje – znajdziesz tutaj