Na jakiego rodzaju nagrzewanie domu się zdecydować?

Sezon grillowy rozpoczęty
Istnieje kilka paliw, które wykorzystuje się do grzania mieszkań. Wszelkie z nich charakteryzuje się zupełnie innymi własnościami, stąd powinniśmy znać ich słabe oraz mocne strony.

Sezon grillowy rozpoczęty
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Pomoże to w wyborze najlepszego i najtańszego nagrzewania domku. Ogrzewanie mieszkania węglem. Jest to najpopularniejsze, lecz mało wygodne wygodne źródło ciepła. W najprostszych kotłach wykorzystuje się węgiel orzech, zaś w piecach z podajnikami stosuje się ekogroszek. Koszta ogrzewania tego typu są dosyć niskie, jednakże niskiej jakości węgiel charakteryzuje się niską efektywnością cieplną.

Nie zwlekaj – jeśli przypadł Ci do gustu ten wątek, to bieżący materiał (http://www.heliosstrategia.pl/) można też obejrzeć pod poniższym linkiem. Opisy stworzyliśmy dla Ciebie z chęcią.

Co więcej, węgiel niskiej klasy wywołuje powstawanie szkodliwych produktów wypalania, które odpowiedzialne są za pojawianie się smogu. Dodatkowo spalanie węgla przyspieszy niszczenie kominów, a również nastręcza wynoszenia ogromnych ilości popiołów. Drewno będzie tańsze niż grzanie olejowe lub gazowe, a także emituje do otoczenia mniej szkodliwych substancji niż węgiel. Kotły kotły przemysłowe wodne spalające drewno osiągają efektywność rzędu 90%, co oznacza, iż będzie to opał wydajny. Drewno wykorzystuje się do opalania także w postaci pelletu. Jeśli w okolicy przebiega gazowa sieć, możesz przyłączyć się do niej i ogrzewać domek gazem ziemnym. To czysta forma ogrzewania, niewymagająca wynoszenia popiołu bądź dokładania do pieca. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę we wnętrzu, a piec pobierze konieczną do jej podtrzymania ilość gazu. Dodatkowo gaz w trakcie spalania nie wydziela trujących substancji, co przyczynia się do poprawienia jakości powietrza. Niestety, koszta ogrzewania gazem ziemnym są duże – o wiele przewyższają koszta grzania węglem a także drewnem.

Pompa ciepła jest nowoczesnym grzewczym systemem, który nie wydziela trujących substancji a także nie nastręcza dokładania paliwa. Pompa ciepła pobiera ciepło znajdujące się w powietrzu czy też w gruncie i rozprowadza je w domu. Wydajność przyrządów jest bardzo wysoka i sięga 300-400%.