Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie surowego lokum w Polsce?

Dzisiaj ludzie poszukujący nowego mieszkania mają na uwadze już nie tylko koszty. Nabywcy mieszkań przed podjęciem ostatecznej decyzji analizują różnorodne oferty na rynku. Interesujące klientów nowe mieszkania Warszawa Bielany powinni mieć zatem znacznie więcej atutów niż tylko niska cena. Dzieje się tak głównie przez wzgląd na fakt, że obecnie nowych mieszkań na rynku proponowanych przez deweloperów jest bardzo dużo, a poza tym ich ceny spadają, co daje klientom zdecydowanie większe możliwości w kwestii znalezienia swojego własnego perfekcyjnego mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż w głównej mierze poszukiwane są pod kątem lokalizacji. To jeden z najważniejszych aspektów, na jaki zwracają uwagę Polacy. Chcielibyśmy mieszkać w dobrej lokalizacji, usilnie unikamy zatem dzielnic o złej opinii, mimo iż koszty tworzonych tam lokali są najczęściej zdecydowanie mniejsze. Deweloperzy mają świadomość tego, iż lokale w budynkach o prestiżowej lokalizacji cieszą się o wiele większym zainteresowaniem (Profbud: nowe mieszkania w Warszawie (Bielany)).

Osiedle bloków

Autor: krss.
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego powinniśmy zwracać uwagę również na sąsiedztwo. Należy przekonać się wcześniej, czy w pobliżu nie powstanie wielki supermarket czy całonocna dyskoteka. W szczególności jeżeli poosiadamy dzieci powinniśmy zwracać na to szczególną uwagę. Rodzice z dziećmi najczęściej szukają osiedli, skąd blisko jest do szkoły czy przedszkola.

Bardzo ważne jest także, żebyśmy zwracali uwagę na sprawy konstrukcyjne. Powinniśmy dowiedzieć się, z jakich materiałów konstrukcyjnych został stworzony budynek, jakie będą w nim okna (Zobacz więcej: okna drewniane wrocław) i instalacja. Współcześnie znacznie więcej osób zwraca na to szczególną uwagę, decydując się na zakup wyłącznie takich mieszkań, jakie były wybudowane z dobrych materiałów. Polecam: tamta strona.

Następna sprawa dotyczy w głównej mierze formalności. Pamiętajmy, aby nigdy nie podpisywać żadnych umów, nawet wstępnych zobowiązań, zanim nie podejmiemy finalnej decyzji. Przed podpisaniem umowy z deweloperem należy również niezwykle dokładnie zaznajomić się z treścią umowy. Najlepiej jest także zawartość umowy skonsultować z jakimś doświadczonym w tych sprawach prawnikiem, który wskaże niektóre braki w umowie czy też zwróci naszą uwagę na punkty sprzeczne z początkowymi ustaleniami z deweloperem.