Który odkurzacz kupić, aby spełnił wszystkie nasze wymagania oraz jakie atuty mają odkurzacze bezworkowe?

Sprzątając mieszkanie, chcielibyśmy posiadać jak najdoskonasze sprzęty. Dzisiaj mamy do kupienia urządzenia, dzięki którym nasze otoczenie będzie naprawdę wysprzątane.
Dziś zakupując odkurzacz możemy zdecydować czy ma być on wykorzystywany w domu, w samochodzie czy w ogródku.

transport

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com
Klasyczny odkurzacz workowy jest zazwyczaj nabywanym narzędziem. Jest najtańszy oraz najprostszy w obsługiwaniu. Posiada on worek, który się wymienia i do którego zbierane są wszystkie brudy. Worek w tym sprzęcie może być papierowy lub przeprowadzki biur wrocław tekstylny. Ten drugi jest workiem wielokrotnego użytku z alternatywą prania. Mocną stroną kupna takiego odkurzacza jest stosunkowo mała cena oraz to, że po odkurzaniu nie trzeba robić dodatkowej pracy w postaci opróżniania worka. Worek do odkurzacza to niestety jakiś koszt. Papierowe worki kupuje się co 3-4 miesiące i mogą kosztować od 6 do 25 złotych. Worek tekstylny należy czyścić co 3-4 tygodnie. Siła ssąca w odkurzaczu typowym może maleć wraz ze stopniem zapełnienia worka. Tego typu odkurzacz jest nieefektywny w pochłanianiu pyłów oraz alergenów.
Zamiast worka odkurzacze bez worka mają plastikowy pojemnik, do którego wpadają nieczystości. Należy go opróżniać regularnie oraz myć. Działanie tego odkurzacza oparte jest na odpowiednim systemie cyklonu. Odwirowuje on brud z obiegu powietrza i osadza go w zbiorniku na dnie. Zaletą takiego odkurzacza jest to, że nie wymaga on wymieniania ani prania worków. Efektywnie pochłania on pyły oraz alergeny. Może usuwać także sierść zwierząt. W przypadku odkurzacza dobrej jakości, wymiana niezmywalnego filtra konieczna jest jedynie raz w roku. Trzeba jednak powiedzieć, że tego typu odkurzacz jest drogi i eksploatacja jego też nie należy do najtańszych.

Do nabycia mamy jeszcze odkurzacze wielofunkcyjne, które mogą funkcjonować jako workowe lub bezworkowe. Odkurzacze te zazwyczaj mają dodatkowe opcje tego typu jak pranie dywanów, mycie posadzki czy też zbieranie wylanych płynów.