Który klimatyzator kupić do mieszkania? Poradnik

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to dobra chwila dla tych wszystkich, jacy następnego lata nie chcą spędzić w dużym upale i myślą o kupnie wentylatora. Warto mieć pojęcie, co powinniśmy nabyć, jaki klimatyzator wybrać.

klimatyzator

Źródło: http://e-link24.pl/
Należy także z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednie roboty budowlane. Jeszcze parę lat temu klimatyzator (sprawdź to) w prywatnych domach mogła się kojarzyć z luksusem osiągalnym tylko dla bogatych. Spadające ceny przyrządów powodują, że już za mniej niż 2000 zł możemy stać się posiadaczem aparatu, które zagwarantuje nam przyjemny chłód w mieszkaniu. Gdy za oknem upał będzie się lał z nieba, ty będziesz wypoczywał w komfortowych warunkach. W naszym poradniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, jaki klimatyzator (www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai) wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- -> tutaj.

Klimatyzatory ruchome. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to doskonałe wyjście. Nie dość, iż narzędzie rzeczywiście chłodzi, to jeszcze można ustawić go w tym wnętrzu, w jakim aktualnie pomieszkujemy. Główną wadą klimatyzatora ruchomego jest niezbędność skorzystania z otwartego, a co najmniej uchylonego okna. Ów sprzęt wymaga, by gorące powietrze z wnętrza było odprowadzone na zewnątrz. Służą temu dosyć długie, elastyczne rury o średnicy mniej więcej 10-15 cm, której wylot musimy ulokować za oknem. Jedynie w poniektórych mieszkaniach odnajdziemy kratki wentylacyjne pomieszczone na zewnętrznych ścianach. Co to znaczy w praktyce? Dosyć duże straty energetyczne. Duża część pracy wentylatora ruchomego zostanie zniwelowana poprzez stały napływ ciepłego powietrza z zewnątrz.

kimatyzacja

Źródło: pixabay.com
Drugim z negatywów przenośnych wentylatorów może być ich względnie wysoki poziom hałasu. Wszelkie fragmenty takie jak dmuchawa, a przede wszystkim sprężarka, zainstalowane są w jednej obudowie, którą, chcąc nie chcąc, musimy postawić w środku naszego mieszkanka. Aby zmniejszyć poziom hałasu, możemy zdecydować się na nabycie urządzenia wyekwipowanego w dwie rury miast jednej. Są to rozwiązania troszeczkę droższe oraz rzadziej występujące na rynku. Osobiście rekomenduję więc klimatyzatory tak zwane zewnętrzne. Powinniśmy zwrócić uwagę na serwis wytwórcy, na to czy ma on w ofercie filtry do wentylacji a także filtry do klimatyzacji- przeczytaj: filtry do klimatyzacji.